Akupresúrne podložky - naozaj fungujú alebo je to len marketing?

Datum: 04.01.2024

Aj vy ste si už možno všimli, že akupresúrne podložky sa dostávajú na výslnie a čoraz častejšie na ne vidieť reklamy. Oplatí sa si kúpiť akupresúrnu podložku, alebo sú to len vyhodené peniaze?

Vybrať dobrý matrac nie je ťažké – Držte sa našich rád

Datum: 25.08.2023

Pri výbere matraca sú ľudia občas bezradní. Každý predajca im tvrdí, že práve tento matrac je ten pravý pre ich potreby. Pozor na toto tvrdenie, pretože, čo je dobré pre jedného, nemusí byť dobré pre druhého.

Kvalitný spánok pre duševnú pohodu a zdravú psychiku

Datum: 01.07.2023

Kvalitný spánok vie spraviť s vašim telom zázraky. Lepšie budete fungovať po fyzickej stránke, ale hlavne tej psychickej. Dobre spávať je rovnako dôležité ako stravovanie a cvičenie.

Ktoré úrazy sa v lete v horách stávajú najčastejšie

Datum: 05.04.2023

Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Pravda je taká, že chodí aj po horách a postihuje ľudí, ktorí sa v horách nesprávajú obozretne a podľa pravidiel.

Zle spíte? Toto je 10 najčastejších príčin

Datum: 28.02.2023

Každému sa občas stane, že nemôže ani za nič zaspať. Spánok ako na ihlách a neustále prevaľovanie zo strany na stranu súvisí najmä so zlým psychickým stavom.

5 benefitov používania masážnych prístrojov

Datum: 26.01.2023

Na trhu dnes nájdete množstvo masážnych prístrojov. Ich používanie prináša hneď niekoľko dôležitých benefitov. Medzi hlavné z nich patria napríklad zvýšená imunita, regenerácia svalov, lepšie flexibilita a pohyblivosť kĺbov.

Modré svetlo skutočne ovplyvňuje kvalitu spánku

Datum: 26.06.2022

Počuli ste už o modrom svetle? Modré svetlo vyžarujú mnohé spotrebiče, ktoré denne používate. Jeho pôsobenie na ľudskú psychiku a hlavne na spánok je veľmi negatívne. Ak sa pred spaním budete venovať mobilnému telefónu alebo pozerať televízor, bude sa vám veľmi zle zaspávať. Zároveň po zaspaní nebude váš spánok dostatočne kvalitný.

5 vecí, ktoré treba robiť každé ráno

Datum: 12.01.2022

Obvykle celý deň závisí od rána. Ak sa zobudíte vyčerpaní, cítite sa zle a vaša nálada je na nule, deň pravdepodobne nebude produktívny.

Trpí vaše dieťa poruchou ADHD? Najdôležitejšia je trpezlivosť

Datum: 08.12.2021

O poruche pozornosti spojenej s hyperaktivitou dieťaťa toho dnes už vieme pomerne veľa. Aj napriek tomu sú však takéto deti s príznakmi a diagnózou ADHD často učiteľmi a ďalšími dospelými stále označované za problémové.