Hľadáte možnosti zábavy? Vyskúšajte jazdu na štvorkolke

Datum: 17.01.2024

Štvorkolky sa stali populárnym spôsobom zábavy pre ľudí všetkých vekových kategórií. Tieto robustné vozidlá ponúkajú širokú škálu možností pre zábavu od adrenalínovej off-road jazdy cez šport až po zábavnú jazdu v teréne s celou rodinou. Ako vyťažiť zo štvorkolky maximum zábavy?

Hľadáte možnosti zábavy? Vyskúšajte jazdu na štvorkolke

Adrenalínová jazda do prírody

Off-road jazda na štvorkolke je najlepším spôsobom, ako využiť tieto vozidlá na maximum. Štvorkolky sú navrhnuté tak, aby prekonávali rôzne terény vrátane hliny, piesku, vody a skalnatých povrchov. Nadšenci off-road jazdy iste vyhľadajú terény so strmými kopcami, bahnom a inými výzvami, ktoré príroda ponúka.

Je dôležité, aby off-road jazda prebiehala na vyhradených miestach. V žiadnom prípade nejazdite na súkromnom pozemku alebo v chránenom území.  Existujú off-road parky a trasy, kde si jazdci môžu vychutnať dobrodružstvo a zároveň jazdiť v rámci pravidiel. Ak plánujete používať štvorkolku na off-road jazdu, je dôležité mať správne vybavenie - ochrannú prilbu, okuliare, chrániče rúk, lakťov a kolien.

Zábava počas pretekov

Pre tých, ktorí milujú preteky a rýchlosť, existuje množstvo športových aktivít spojených so štvorkolkami. Štvorkolkové preteky sú populárnym športom, v rámci ktorého jazdci súťažia v rôznych kategóriách, napríklad v rýchlostných pretekoch, skokoch a v zručnosti ovládania štvorkolky.

Preteky na štvorkolkách sú organizované na špeciálnych dráhach alebo off-road tratiach, kde jazdci môžu predviesť svoje schopnosti a adrenalín vyhnať do výšin. Pre štvorkolkových nadšencov je zapojenie sa do týchto súťaží zábavným a vzrušujúcim spôsobom, ako stráviť čas. Ak chcete s pretekmi začať, je dôležité najskôr nájsť vhodný klub alebo organizáciu. Môžete sa tiež prihlásiť na kurz, v ktorom vás naučia, ako sa štvorkolka ovláda.

Rodinné výjazdy do prírody

Niektoré štvorkolky majú viac miesta na sedeniu a sú tak ideálnym prostriedkom na výlety do prírodu. Ide hlavne o nákladné UTV, ktoré okrem dvoch až štyroch sedadiel disponujú aj nákladnou korbou. Na korbe je možné na výlety previesť všetko potrebné a stráviť v lese čas kempovaním. Na takéto účely odporúčame štvorkolky can am, ktoré patria medzi špičku v segmente terénnych vozidiel.

Náš tip: Pred každou jazdou skontrolujte technický stav vozidla - hladinu oleja, tlaku v pneumatikách a všetky ďalšie dôležité komponenty. Než si na štvorkolku poriadne zvyknete, jazdite pomalšie a triky začnite skúšať až po absolvovaní výcviku pod dohľadom skúsenejších jazdcov.

Chcete už túto jar jazdiť na vlastnej štvorkolke? Zostavte si ju na tomto odkaze: https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

Čítané: 51 x