Štvorkolky na rôzne účely: Spoznajte ich typy a využitie

Datum: 18.11.2023

Štvorkolky, inak nazývané ATV (All-Terrain Vehicles), patria medzi obľúbené dopravné prostriedky pre svoju schopnosť pohybovať sa v rôznych typoch terénov.

Štvorkolky na rôzne účely

Štvorkoliek existuje veľké množstvo modelov. Najviac predávané sú športové, side by side, úžitkové a nákladné. Každý z týchto typov je navrhnutý s ohľadom na konkrétne potreby a preferencie používateľov.

Štvorkolky na prácu, zábavu i prevážanie nákladu

Štvorkolky majú rozmanitú škálu využitia, a preto je dôležité vybrať si správny typ podľa individuálnych potrieb a preferencií. Hľadáte štvorkolku na športovú jazdu a pretekanie? Chcete na štvorkolke odviesť celú rodinu na výlet? Ste farmár a potrebujete pomocníka? Často prevážate náklad? Pre každého sa nájde ideálny model štvorkolky, ktorý splní jeho očakávania.

Športová štvorkolka

Športová štvorkolka je určená pre adrenalínových nadšencov a dobrodruhov, ktorí si radi užívajú rýchlu jazdu. Športové štvorkolky zvládnu jazdu po kopcoch, bahne, po piesku a zdolajú tiež prejazdy cez potok. Športové štvorkolky majú výkonné motory a odpruženie, čo im umožňuje zvládať náročné terény, driftovať, skákať a robiť iné triky.  Sú ideálne pre jazdu na trati, skúmanie neprebádaných terénov a závody  off-road.

Side by side štvorkolka

Medzi modelmi side by side štvorkoliek vynikajú štvorkolky can am. Sú ideálnymi vozidlami pre tých, ktorí radi trávia čas so svojimi blízkymi alebo priateľmi. V side by side štvorkolkách sa zvezú minimálne dvaja pasažieri a v niektorých typoch aj štyria až piati. Tieto štvorkolky majú sedadlá umiestnené vedľa seba, čo umožňuje zážitky zdieľať spoločne. Side by side využijete pre rekreačné výlety, jazdu v prírode a rodinné dovolenky.

Úžitková štvorkolka

Pre poľnohospodárov, remeselníkov a všetkých, ktorí potrebujú spoľahlivý pracovný nástroj, je najlepšou voľbou úžitková štvorkolka. Úžitkové štvorkolky, nazývané tiež pracovné, majú robustný rám, vysokú nosnosť a sú vybavené prípojkami pre nástroje a príslušenstvo. Pracovné štvorkolky nájdu svoje využitie pri práci na farme, v lesnom hospodárstve alebo v parkoch.

Nákladná štvorkolka

Pre účely prepravy nákladu si vyberte UTV t.j. nákladnú štvorkolku. Tento stroj má vysokú nosnosť i ťažnú silu. Nákladné štvorkolky  sú vybavené robustnými nákladnými plochami. Využívajú sa v logistike, stavebníctve, poľnohospodárstve, záchranných zložkách a všade tam, kde je potrebné prepravovať ťažké bremená v neprístupných terénoch.

Pre bližšiu predstavu, ako jednotlivé modely štvorkoliek vyzerajú a aké majú parametre, kliknite na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html a nakonfigurujte si vlastné terénne vozidlo.

 

 

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

Čítané: 109 x