Ako udržiavať vonkajšok vášho domu v zime?

Datum: 31.12.2022

Akosi sme si už zvykli, že v zime sa o exteriér svojho domu nemusíme až tak starať. Koniec koncov, mrholenie, sneženie, námraza či metelica by aj tak naše pokusy o akékoľvek vyčistenie zmarili.

Ako udržiavať vonkajšok vášho domu v zime?

Napriek tomu si treba nájsť čas a chuť, a dodržať niekoľko pravidiel, aby ste sa na jar nechytali za hlavu od zúfalstva.

Pozor na sneh na streche

Liezť v mínusových teplotách na rebrík a zosúvať sneh zo strechy môže byť oštara, no je nevyhnutná. Na jednej strane môže nános snehu a jeho následné zmrznutie strechu zaťažiť, čím sa zvyšuje riziko jej prasknutia.

Ukážka čistenia fasády – Bomba Fasáda

Ani sa nenazdáte a začne vám zatekať. Na druhej strane je voda vaším celoročným nepriateľom, pretože ak strechu pravidelne nečistíte, usídlia sa na nej machy, riasy, lišajníky či plesne. Ak ich už máte, je tu jednoduché riešenie - čistenie strechy. A najlepšie urobíte, ak bude ekologické.

Vlhkosť škodí aj fasáde

V zime máme slnka nedostatok. A to sa odráža aj na tom, ako naša fasáda odoláva vlhkosti. Voda totiž nie je iba živnou pôdou pre organizmy, o ktorých sme písali vyššie, ale dokáže aj narušiť štruktúru fasády.

A to vtedy, ak je už poškodená. Niekedy si totiž trhliny ani nemusíte všimnúť. Voda do nich vnikne a keď zamrzne, začne sa rozpínať. Môže vám tak vzniknúť nákladná škoda. Ako jej predísť? Opäť je odpoveďou čistenie fasády.

Aké čistenie fasády a strechy si zvoliť?

O ekologickom čistení sme sa už zmienili. Čo všetko však obnáša? V prvom rade je na Slovensku unikátne.

Čistenie fasády touto metódou je šetrné nielen k životnému prostrediu, ale aj vášmu domu a zdraviu. Tento spôsob čistenia fasády a strechy má patentovaná spoločnosť Bomba Fasáda, ktorá vyvinula 100 % rozložiteľný ekologický roztok.

Ten na fasádu nanáša valčekmi a štetcami, čím predchádza riziku jej poškodenia vysokotlakovým čističom.

Okrem toho je čistenie fasády a strechy touto metódou aj skvelým spôsobom, ako ich zakonzervovať. Emulzia totiž obsahuje kryštáliky soli, ktoré po odparení vody vytvoria účinnú ochrannú vrstvu proti vlhkosti. A práve proti nej celú zimu bojujeme.

Investovať do čistenia strechy a fasády sa oplatí. Nielenže predídete ich poškodeniu, ale zvýšite i hodnotu svojej nehnuteľnosti. A tá najlepšia správa? Bomba Fasáda ponúka bezplatnú ukážku kdekoľvek na Slovensku.

 

Čítané: 64 x