Veľkoformátové okná a dvere? Jedine z hliníka

Datum: 26.06.2022

Čo si predstavíte, keď sa hovorí o oknách alebo vchodových dverách? Predpokladáme, že vo väčšine prípadoch plastové profily a výplne.

Veľkoformátové okná a dvere

Takejto odpovedi sa nečudujeme, pretože plast vo všetkých sférach života vyhráva. Z plastu sa síce neteší prírody, ale vaša peňaženka áno. Plastové profily odporúčame všetkými desiatimi, ale pozor si dávajte pri veľkoformátových oknách a dverách. V tomto prípade zvoľte radšej iný materiál, a to hliník.

Veľkú ťarchu unesie jedine odolný materiál

Trend súčasnosti pri novostavbách je jasný – vytváranie pocitu otvoreného priestoru a veľa svetla. Uvedené parametre dosiahnete vďaka veľkorozmerným oknám a dverám. Takéto obrovské otvory dokážete vyplniť plastovými profilmi, ale ich hrúbka bude narúšať estetickú stránku. Veľké vchodové dvere, dvere na terasu alebo plastové okná by pri úzkych profiloch časom zmenili tvar. Ak chcete ušetriť, tak vám nič iné nezostane, ako sa zmieriť s tým, že okraje zasklených plôch budú držať hrubé rámy. Pre perfekcionistov je táto možnosť neprijateľná, a preto dajú prednosť hliníkovým profilom okien a hliníkovým dverám. Hliník je tak pevný, že rámy môžu byť takmer neviditeľné. Vďaka tomu dosiahnete pocit, že ste prepojili interiér s exteriérom. Pri pohľade z okna vás nič nebude rušiť. Hliník sa často využíva aj ako materiál pri výrobe posuvných dverí na terasu a vchodových dverí. Hliníkové vchodové dvere je možné doplniť sklenými plochami.

Hliníkové okná i dvere v špičkovej kvalite

Hliníkové okná i dvere sú bez pochýb top kvalitou, ktorú môžete na trhu nájsť. Musíte však rátať s vyššou vstupnou investíciou, ktorá sa vám vráti v mnohých smeroch. Plastové okná cena a cena hliníkových okien sa nedá porovnávať, pretože hliníkové profily majú oproti plastu veľa výhod. V prvom rade ide už o spomínanú odolnosť. Plastové rámy by sa mohli vplyvom vysokej váhy v spojení s teplotnými rozdielmi zdeformovať. Vďaka hliníkovým oknám a dverám sa nemusíte obávať ani o teplotné straty. Hliníkové profily nevytvárajú teplotné mosty a veľmi dobre izolujú. Okná i dvere z hliníka vyššieho izolačného stupňa sú vhodným variantom pre pasívne a nízkoenergetické domy či byty. Dôležité je tiež to, že hliníkové profily vás doslovne prežijú a nemusíte strácať čas s ich údržbou. Máte obavy, že hliníkové rámy a dvere sa nehodia k vášmu domu? Tieto obavy nie sú namieste, pretože hliník sa dá farebne povrchovo upraviť. Hliník sa môže úpravou zmeniť na rôzne dekóry, napríklad na drevo alebo mramor.

 

 

 

 

 

Čítané: 125 x