Aké dva typy osvetlenia hrajú prím v doplnkovom svietení?

Datum: 23.03.2022

Minulosťou sú časy, kedy bola každá miestnosť v dome osvetlená len lustrom alebo stropnicou. Dnešné trendy v bývaní sú jasné.

Aké dva typy osvetlenia hrajú prím v doplnkovom svietení?

Okrem hlavného osvetlenia je nutné myslieť na doplnkové, ktoré dotvorí atmosféru a pri rozumnom rozmiestnení dokáže usporiť energie. Nepredstavujte si však len stolné alebo stojanové lampy, ktoré sú síce jednoduchou, ale menej praktickou alternatívou.

LED pásiky ako jedinečné doplnkové osvetlenie

Možno sa vám zdá, že trh je presýtený rôznymi LED technológiami. Všade, kam sa pozriete, vidíte LED žiarovky, LED svietidlá a LED pásiky. LED osvetlenie vyhráva prvé priečky v obľúbenosti z dvoch dôvodov. Prvým je maximálna úspora elektriny pri svietení. Druhým dôvodom je to, že LED osvetlenie je funkčné a vyzerá skvele. Zoberte si, že malý, tenký pásik dokáže osvetliť úplne všetko, čo si viete predstaviť. Pásiky sa jednoducho nalepia na požadované miesto, napoja sa na adaptér a svietia vám roky bez vybitia, bez zničenia alebo rizika prehriatia. Pásiky môžete pokojne nechať svietiť aj celú noc, pretože spotrebujú len veľmi málo energie. Pre väčšiu efektivitu a dlhšiu životnosť ich radšej nalepte do hliníkovej lišty. Ak máme o pásikoch hovoriť ako o doplnkovom osvetlení, tak musíme použiť slovo jedinečné svietenie. LED pásiky vám dotvoria atmosféru v každej miestnosti alebo zmenia celé vyžarovanie priestoru. Farebné pásiky sú hravé, pútavé, trendové a sú vlastne doplnkom, ktorý stojí zopár eur, ale narobí veľkú parádu.

Podhľadové svietidlá rozžiaria kúty či osvetlia dekorácie

Zápustné svietidlá sa pomaly, ale iste predierajú do mnohých domácností. Tieto podhľadové svietidlá by vám nemali chýbať hlavne v obývacej izbe a v kuchyni. Nezaberú miesto, sú nenápadné, ale pri svietení veľmi efektívne. Rámiky podhľadových svietidiel sa vyrábajú z rôznych materiálov a v celej škále farebných variácií. Inšpirujte sa na stránkach e-shopu ledprodukt. Podhľadové osvetlenie poskytuje rovnomerné a dostatočne silné svietenie, ktoré pri vhodnom nasmerovaní dokáže nahradiť hlavné osvetlenie. Ak si vyberiete do tohto typu osvetlenia žiarovky s menším výkonom, tak docielite intímnu až mystickú atmosféru. Okrem vybraných miest v kuchyni (osvetlenie kuchynského ostrovčeka) alebo v obývačke (osvetlenie obrazov, svietenie nad konferenčným stolíkom) si nájdu miesto aj v šatníkoch či v kúpeľni. Vo vlhšom prostredí dávajte pozor na to, aby malo svietidlo dostatočné IP krytie.

 

 

Čítané: 77 x