Zasnežená cesta si vyžiadala obeť! Do chodkyne vpálil autobus, nemala šancu

29.11.2023 16:01 Život ženy si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v utorok ráno v obci Kamenná Poruba v okrese Vranov nad Topľou.

Krajčiová zmenená na nepoznanie: Kde zobrala telo 20-ky?! Tajný recept na postavu bohyne

29.11.2023 16:01 Čo so sebou porobila? Herečka Helena Krajčiová , ktorá bola kedysi veľkou hviezdou sitkomu Profesionáli v postave Scarlet Balážikovej, sa zmenila na nepoznanie.

Dolinková informuje o pomoci pre Ukrajinu: Slovensko má pre nich poriadnu zásielku!

29.11.2023 16:01 Ministerstvo zdravotníctva SR je pripravené darovať Ukrajine v rámci humanitárnej pomoci 24 sanitiek. Po stredajšom rokovaní vlády o tom informovala ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková .

Chlapci bezočivo okradli starenku: Rozum vám zastane, aký podiel dostal spolupáchateľ!

29.11.2023 16:01 Za okradnutie 79-ročnej ženy obvinili policajti trnavskej kriminálnej polície dvoch mladých mužov z okresu Nitra. Len 18-ročný mladík si v podvečerných hodinách v Hlohovci vyhliadol svoju obeť, ktorej z ruky vytrhol kabelku.

Veľké novinky z Ukrajiny: Päť mŕtvych vysokopostavených Rusov? Aha, čo sa malo podariť!

29.11.2023 16:01 Päť vysokopostavených ruských predstaviteľov malo zomrieť pri ukrajinskom útoku na budovu v okupovanej časti Chersonskej oblasti.

Odvolanie Šutaja Eštoka sa nekonalo: Pellegrini sa vyjadril! Schôdzu popísal týmito slovami

29.11.2023 16:01 Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok má plnú podporu vedenia strany Hlas-SD, vrátane jej poslaneckého klubu. Predseda Národnej rady SR a Hlasu-SD Peter Pellegrini to povedal po opozíciou iniciovanom neúspešnom odvolávaní Šutaja Eštoka z funkcie ministra.

Korupcia na Kriminálnom úrade finančnej správy?! Aha, čoho sa mal Štefan dopustiť

29.11.2023 16:01 Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na bývalého príslušníka Kriminálneho úradu finančnej správu Štefana P. pre zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom a ďalší korupčný skutok, ktorého sa mal dopustiť v súvislosti s výkonom povolania.

Takáč o bilancii poľnohospodárov: Dovoz ukrajinského obilia spôsobil stratu v závratnej výške!

29.11.2023 16:01 Dovoz ukrajinského obilia spôsobil slovenským poľnohospodárom stratu okolo 110 miliónov eur. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč v súvislosti s vládou schváleným predĺžením zákazu dovozu vybraných ukrajinských agrokomodít.

Blanár to Ukrajine vysvetlil stručne: Takto to bude s našou pomocou! Čo Slovensko spraví?

29.11.2023 16:01 Ukrajina dobre pozná pozíciu Slovenska, čo sa týka ďalšej vojenskej a humanitárnej pomoci. Uviedol to šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár v stredu po skončení dvojdňového zasadnutia ministrov zahraničných vecí NATO v Bruseli. Informuje o tom spravodajca TASR.

Poznáte osobu na fotke? Polícia vyšetruje krádež v nechtovom štúdiu: Pomôžte pri objasnení prípadu!

29.11.2023 16:01 Polícia vyšetruje okolnosti krádeže voľne položenej peňaženky s finančnou hotovosťou, ku ktorej prišlo 30. septembra v priestoroch nechtového štúdia na Fedinovej ulici v Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

Vyplácanie rodičovského aj 13. dôchodku: Vybielilo by to rozpočet? Tomáš o tom, na čo sa chystá koalícia

29.11.2023 16:01 Nie je možné vyplatiť rodičovský dôchodok a zároveň aj plný 13. dôchodok, nakoľko by to rozpočet nezvládol. Vyhlásil to v stredu po rokovaní vlády na tlačovej konferencii minister financií SR Ladislav Kamenický s tým, že sa musí nájsť konsenzus na koaličnej rade.

Príde hlava štátu o jednu zo svojich úloh? Návrh novely zákona predstavuje veľké zmeny

29.11.2023 16:01 Šéfa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou by mala opäť menovať a odvolávať vláda na návrh ministra zdravotníctva. Doplniť sa majú aj dôvody na odvolanie. Vyplýva to z návrhu novely zákona, ktorú v stredu schválil kabinet.

Strašidelné varovanie Ruska pre Spojené štáty: Toto nevyhráte! Z ich slov mrazí

29.11.2023 16:01 Popredný ruský diplomat vyhlásil, že Spojené štáty sa mýlia, ak sa domnievajú, že môžu vyhrať ďalšie preteky v zbrojení. Ako referuje web news.sky.com, námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov, ktorý je zodpovedný za vzťahy s USA, nešírenie zbraní a kontrolu zbrojenia, varoval, že vojenský konflikt medzi Moskvou a NATO nemožno vylúčiť.

Kandidát na šéfa polície Solák: Boj proti korupcii je druhoradý, toto je na prvom mieste!

29.11.2023 16:01 Kandidát na policajného prezidenta Ľubomír Solák považuje za svoju najväčšiu prioritu vyriešiť nedostatok policajtov. Dosiahnuť by to chcel napríklad posilnením personálnych kapacít krajských riaditeľstiev. Za dôležité považuje zatraktívnenie služby policajta aj cez náborovú kampaň.

Posun v zdravotnej starostlivosti tak skoro nenastane: Na nástup nového systému si počkáme!

29.11.2023 16:01 Všeobecní lekári by nemuseli zatiaľ uzatvárať dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s pacientmi elektronicky. Povinnosť im mala pribudnúť od budúceho roka. Vláda v stredu schválila návrh novely zákona o národnom zdravotníckom informačnom systéme , ktorý ju posúva o rok.