V Kurganskej oblasti evakukujú obyvateľov v dôsledku vysokých hladín riek

21.04.2024 01:47 MOSKVA - Úrady v ruskej Kurganskej oblasti nariadili v sobotu evakuácie v niekoľkých okresoch pre stúpajúce hladiny riek.

VIDEO: Zimné strediská oživujú starý trik, cez leto skladujú sneh na ďalšiu sezónu

21.04.2024 01:47 Globálne otepľovanie ohrozuje lyžiarske dovolenky. Niektoré zimné strediská preto oživujú starodávny trik: šetria si sneh cez leto, napísal server BBC News.

MIMORIADNY ONLINE Americká Snemovňa schválila balík pomoci pre Ukrajinu vo výške takmer 61 miliárd dolárov

21.04.2024 01:47 KYJEV/MOSKVA - Americká Snemovňa reprezentantov schválila v sobotu balík pomoci pre Ukrajinu vo výške takmer 61 miliárd dolárov .Situáciu na Ukrajine sledujeme online.

AKTUÁLNE Poplach na dánskom letisku! Evakuácia, zastavili aj všetky lety

21.04.2024 01:47 KODAŇ- Dánske letisko Billund v sobotu evakuovali v dôsledku vyhrážky bombou. Polícia vyzvala verejnosť, aby sa k letisku nepribližovala.

Orlen sa topí v problémoch! Poľská rafinéria urobila obrovskú CHYBU a prišla o milióny

21.04.2024 01:47 VARŠAVA - Nadnárodná sieť čerpacích staníc Orlen na Slovensku naďalej rastie, no jej materská spoločnosť čelí masívnym problémom. Orlen oznámil, že jeho dcérska spoločnosť Orlen Trading Switzerland GmbH zložila zálohu vo výške 1,6 miliardy PLN na nákup ropy a ropných produktov, ktoré však nedostala. Získanie týchto prostriedkov je prakticky nemožné. Poľský premiér v dôsledku toho hovorí o možných problémoch.

Tragédia v Stredoafrickej republike: Po prevrátení preplneného člna zahynulo 58 ľudí

21.04.2024 01:47 BANGUI – Najmenej 58 ľudí cestujúcich na pohreb zahynulo v Stredoafrickej republike po tom, ako sa ich preplnený čln prevrátil. Oznámila to v sobotu tamojšia civilná ochrana.

Južné krajiny Európskej únie žiadajú väčšiu spoluprácu s krajinami pôvodu migrantov

21.04.2024 01:47 LAS PALMAS – Ministri z piatich stredomorských krajín vyzvali v sobotu Európsku úniu, aby posilnila bilaterálne dohody so štátmi pôvodu migrantov a viac finančne podporovala riešenie základných príčin migrácie.

TÁTO krajina je ako vo zveráku: Hrozby z viacerých strán! Domáci sa už pripravujú na najhoršie, kupujú si ATÓMOVÉ KRYTY

21.04.2024 01:47 TOKIO - Obyvatelia japonských ostrovov sa obávajú, že v ich regióne môže nastať podobná situácia, aké sa v súčasnosti odohrávajú na Ukrajine a Blízkom východe. Situácia medzi Severnou a Južnou Kóreou naďalej eskaluje, pričom ostrov Taiwan v južnejšej časti Ázie je stále obklopený čínskymi loďami. Japonci sa chcú pripraviť na možné prelomenie situácie, kedy by už nasledovala vojna, prípadne jadrový útok.

Koniec hnedým banánom: Žena nedá dopustiť na tento trik

21.04.2024 01:47 LONDÝN - Istá žena sa podelila o svoj osvedčený trik, ako zabrániť skazeniu banánov – a ľudia sa už nevedia dočkať, kedy to vyskúšajú. Všetko, čo potrebujete, je kúsok kuchynskej rolky a kvapka vody.

Poníženie pre Vladimíra Putina: USA zásobujú Ukrajinu zbraňami od najvýznamnejšieho ruského spojenca

21.04.2024 01:47 KYJEV - USA dodali Ukrajine zbrane od najvýznamnejšieho spojenca Ruska. Podľa medializovaných informácií Spojené štáty predtým skonfiškovali zbrane Iránu.

MIMORIADNY ONLINE: Vojenská základňa v Iraku sa stala terčom útoku: Politické vedenie Hamasu zvažuje presun z Kataru

20.04.2024 15:17 BAGDAD - Vojenská základňa v strednom Iraku, kde sídlia oddiely irackej armády a proiránske polovojenské jednotky, sa v noci na sobotu stala terčom bombardovania, informovala agentúra AFP, odvolajúc sa dva bezpečnostné zdroje.

Británia odmietla rokovania s EÚ o celoeurópskom programe mobility mladých ľudí

20.04.2024 15:17 LONDÝN - Britská vláda vylúčila akúkoľvek dohodu s EÚ, ktorá by mladým Britom uľahčila život, štúdium a prácu v Únii. Informuje o tom správ z agentúry DPA.

AUKUS zvyšuje riziko šírenia jadrových zbraní v oblasti južného Tichomoria

20.04.2024 15:17 PEKING - Čínsky minister zahraničných vecí Wang I v sobotu obvinil krajiny z bezpečnostného paktu AUKUS, že vyvolávajú rozpory a zvyšujú riziko šírenia jadrových zbraní v oblasti južného Tichomoria.

Holandské gangy útočiace výbušninami na bankomaty sa zameriavajú na Nemecko

20.04.2024 15:17 AMSTERDAM - Holandské gangy útočiace na bankomaty výbušninami presunuli pozornosť na Nemecko, uviedla v sobotu polícia v Haagu.

Môže sa vám splniť sen! Malebné francúzske mestečko predáva dom za euro: Má to však háčik

20.04.2024 15:17 PARÍŽ - Kto by nechcel bývať vo Francúzsku? Nie je veľa ľudí, ktorí by odmietli možnosť žiť v malom domčeku niekde na francúzskom vidieku. Tento sen sa teraz môže stať skutočnosťou. Francúzske mestečko Saint-Amand-Montrond, ktoré je od Paríža vzdialené necelé tri hodiny cesty autom, predáva dvojpodlažný dom len za 1 euro a hľadá potenciálnych kupcov. Má to však pár háčikov.