Po prívalových dažďoch na severe Číny hlásia päť obetí a osem nezvestných

19.07.2024 19:45 PEKING - Päť obetí si vyžiadali prívalové dažde v provincii Šen-si na severe Číny, pričom ďalších osem ľudí je nezvestných, uviedli v piatok čínske štátne médiá. Informuje agentúra AFP.

Británia obnoví financovanie agentúry OSN, ktorú Izrael obviňuje z pomoci Hamasu

19.07.2024 19:45 LONDÝN - Nová britská labouristická vláda v piatok oznámila, že obnoví financovanie Agentúry OSN pre pomoc palestínskym utečencom , ktoré bývalý kabinet v januári pozastavil. Informuje o tom agentúra Reuters.

Nové informácie o brutálnej streľbe v Prahe: Česká polícia vyvracia viaceré správy... Dosiaľ nezverejnené DETAILY

19.07.2024 19:45 PRAHA - Už prešlo takmer 7 mesiacov od tragédie, aká v Českej republike nemala obdobu. 21. decembra 2023 zasiahla krajinu streľba na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe , pri ktorej zomrelo 14 ľudí a 25 osôb bolo zranených. Počas nasledujúcich dní aj mesiacov sa prípad neustále preberá a na povrch vychádzajú viaceré informácie. Polícia ČR sa v tejto súvislosti po mesiacoch rozhodla podrobnejšie vysvetliť, ktoré medializované informácie sú nepresné a ako to naozaj bolo.

MIMORIADNY ONLINE Smrtiaci útok na Mykolajiv: Ruská raketa zabila dieťa a dvoch dospelých

19.07.2024 19:45 KYJEV/MOSKVA - Rusko sa hnevá na vyhlásenie USA, že v Nemecku opäť rozmiestni zbraňové systémy, ktoré by zasiahli ďaleko do srdca Ruska. Kremeľ sa vyhráža uvedením svojich jadrových rakiet do pohotovosti. Situáciu na Ukrajine sledujeme ONLINE.

Španielska polícia rozbila pašerácku sieť dovážajúcu kokaín do Európy

19.07.2024 19:45 MADRID - V rámci medzinárodnej operácie došlo k rozpusteniu rozsiahlej pašeráckej siete prevážajúcej latinskoamerický kokaín na lodiach do Európy, oznámila španielska polícia. Celkovo zadržali 50 osôb z ôsmich rôznych krajín. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Útok nožom na učiteľa: Zaútočiť na neho mali dvaja študenti

19.07.2024 19:45 HAMBURG - Učiteľ utrpel vážne zranenia pri útoku nožom v priestoroch vzdelávacej inštitúcie v meste Wedel na severe Nemecka. Informuje o tom agentúra DPA a miestne médiá.

Okupácia palestínskych území Izraelom je de facto anexiou a porušením práva, tvrdí Medzinárodný súdny dvor

19.07.2024 19:45 HAAG - Medzinárodný súdny dvor v piatok uviedol, že izraelská politika osídľovania, ako aj využívanie zdrojov na palestínskych územiach sú v rozpore s medzinárodným právom. Pokračujúcu prítomnosť Izraela na palestínskych územiach označil za nelegálnu. Izraelskú okupáciu týchto území považuje za "de facto anexiu". Informuje o tom agentúra Reuters.

Výlet na bicykli s dieťaťom sa skončil obrovskou tragédiou: Spadlo rovno na cestu pod kolesá auta!

19.07.2024 19:45 MNICHOVO HRADIŠTĚ - Pri meste Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku zomrelo v stredu popoludní dieťa. Vypadlo zo sedačky kolesa, na ktorom ho viezol otec.

HOROR pri kosení trávy: Daniela trafil BLESK! Prežíval muky, nevedel ani volať o pomoc

19.07.2024 19:45 ORLANDO – Mladý tínedžer z americkej Floridy mal šťastie v nešťastí. Počas bežného kosenia ho zasiahol blesk. V drvivej väčšine prípadov ide o smrteľný zásah, no mladík sa nielenže z toho dostal, ale aj opísal strašné momenty hrôzy, ktoré ho postihli.

OBROVSKÉ straty: RUSKO prišlo na Ukrajine už o 100 moderných tankov! VIDEO Horí len päť minút, odkazujú ukrajinské sily

19.07.2024 19:45 MOSKVA/KYJEV – Vojna na Ukrajine mala byť pred spustením invázie bleskovou záležitosťou. Napokon sa ale konflikt rozrástol, pričom sa bojuje súčasne vo viacerých regiónoch. Kyjev sa Rusom obsadiť nepodarilo a preto sa zamerali na južné a juhovýchodné časti Ukrajiny. Ich straty sú však alarmujúce. Len nedávno prišli na o svoj stý tank.

Biden je odhodlaný zvíťaziť vo voľbách, kritizoval Trumpov prejav zo zjazdu

19.07.2024 19:45 WASHINGTON - Americký prezident Joe Biden v piatok vyjadril odhodlanie zvíťaziť v novembrových prezidentských voľbách. Takisto kritizoval prejav svojho rivala Donalda Trumpa zo zjazdu republikánov v meste Milwaukee. Informuje o tom agentúa AFP a Reuters.

USA a Británia žiadajú prepustenie Gershkovicha, reaguje aj Nemecko

19.07.2024 19:45 WASHINGTON/LONDÝN - Americký prezident Joe Biden a britský premiér Keir Starmer v piatok žiadali prepustenie amerického novinára Evana Gershkovicha, ktorého v Rusku odsúdili na 16 rokov väzenia. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková uviedla, že rozsudok je politicky motivovaný a je súčasťou vojnovej propagandy ruského prezidenta Vladimira Putina. Informuje o tom agentúra Reuters.

Izrael bombarduje centrálnu časť Gazy a boje sa zintenzívňujú aj v Rafahu

19.07.2024 19:45 GAZA - Najmenej osem Palestínčanov prišlo o život v piatok počas izraelského bombardovania v oblasti utečeneckého tábora Nusajrát v Pásme Gazy. Zdravotníci hlásia ďalších päť obetí aj v meste Rafah. Informuje o tom agentúra Reuters.

Kanárske ostrovy zaznamenávajú prudký nárast migrantov v oblasti

19.07.2024 19:45 MADRID - Šesťdesiatštyri vysilených migrantov v piatok ráno doplávalo na drevenom člne na pláž Las Burras na Kanárskych ostrovoch. Oblasť zaznamenáva prudký nárast utečencov prichádzajúcich nebezpečnou cestou z Afriky. Informuje o tom agentúra Reuters.

Blinken vyjadril presvedčenie, že USA sa blížia dohode medzi Izraelom a Hamasom

19.07.2024 19:45 WASHINGTON - Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v piatok vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty smerujú k dosiahnutiu dohody o prímerí medzi Izraelom a hnutím Hamas. Informuje o tom agentúra AFP a Reuters.