Známy český investor Jaroslav Havel predal svoju multibrandovú spoločnosť: Kupujúcim je nadnárodná spoločnosť

09.08.2022 12:00 PRAHA - Známy český právnik a investor Jaroslav Havel predal svoju multibrandovú spoločnosť v oblasti módy prevádzkovanú pod značkou PFB Concept Stores. Pod spoločnosť spadá e-shop www.pfbconceptstore.cz a dva exkluzívne butiky umiestnené na pešej zóne v Brne av OC Galéria Šantovka Olomouc.

Nové zistenia o vodičovi , ktorý zahynul pri nehode autobusu v Chorvátsku: Výsledky pitvy

09.08.2022 12:00 ZÁHREB - Poľský vodič, ktorý v sobotu skoro ráno stratil kontrolu nad autobusom plným pútnikov, mal 72 rokov a nebol pod vplyvom alkoholu ani omamných látok. Informovala o tom v pondelok chorvátska štátna televízia HRT s odvolaním sa na výsledky pitvy.

Na známej párty pláži v Chorvátsku vypukol požiar: Pomáhať musí aj hasičské lietadlo

09.08.2022 12:00 ZÁHREB - V pondelok večer vypukol požiar na známej párty pláži Zrče neďaleko letoviska Novalja na ostrove Pag. Správu sme prevzali z agentúry HINA.

Razia FBI v Trumpovej vile na Floride! Škandál s tajnými dokumentami

09.08.2022 12:00 WASHIGNTON - Bývalý prezident USA Donald Trump v pondelok večer miestneho času oznámil, že americký Federálny úrad pre vyšetrovanie prehľadáva jeho floridské sídlo Mar-a-Lago. Okolnosti domovej prehliadky neboli bezprostredne známe, uvádza agentúra AP s tým, že k tejto informácii sa dosiaľ nevyjadrilo FBI ani americké ministerstvo spravodlivosti.

Čína sa pripravuje na útok, varuje svet šéf taiwanskej diplomacie

09.08.2022 12:00 TCHAJ-PEJ - Taiwanská armáda usporiadala v utorok delostrelecké vojenské cvičenia zahŕňajúce paľbu ostrou muníciou. Zámerom bolo simulovať reakciu tohto ostrova pred prípadným útokom zo strany Číny. Informuje o tom tamojší spravodajca agentúry AFP. K cvičeniam došlo v čase rozsiahlych manévrov, ktoré v okolí Taiwanu vykonáva v ostatných dňoch Čína.

MIMORIADNY ONLINE Zelenskyj varuje po útokoch na záporožskú elektráreň pred jadrovou katastrofou

09.08.2022 12:00 KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pripomenul v pondelok neskoro večer svetu jadrovú katastrofu v Černobyli. Vyjadril sa tak vo svojom pravidelnom nočnom prejave, a to v súvislosti s nedávnym ostreľovaním Záporožskej atómovej elektrárne. Lídrov západných mocností zároveň vyzval na prijatie ďalších sankcií voči Rusku. Informovala o tom agentúra AFP. Situáciu sledujeme ONLINE.

Úrady varujú pred útokmi v dovolenkových destináciách: Obeťami sú mladé ženy, pozor najmä v Španielsku!

09.08.2022 02:15 GIJON - V Španielsku sa v posledných týždňoch vyskytlo niekoľko prípadov, kedy boli mladé ženy bodnuté ihlami alebo injekčnými striekačkami bez ich vedomia. Ide o tzv. needle spiking, kedy sú obete pichnuté ihlou a potom sa im zvyčajne vstrekne látka, ktorá ich omámi. Prvé prípady boli hlásené z Veľkej Británie a Francúzska koncom roka 2021, teraz v lete došlo k takýmto útokom aj v Berlíne.

Blinken sa vydal na svoje africké turné: USA nesúťažia s inými veľmocami o Afriku

09.08.2022 02:15 PRETÓRIA - Spojené štáty sa usilujú o "skutočné partnerstvo" s africkými krajinami a nejde im o súťaženie s inými veľmocami o získanie si vplyvu na kontinente. V juhoafrickej Pretórii to v pondelok vyhlásil americký minister zahraničných vecí Antony Blinken. Juhoafrická republika je prvou zastávkou na jeho africkom turné, informuje agentúra AFP.

Pápež reaguje na úmrtie kardinála Tomka: Bol to vzácny a múdry brat, ktorý slúžil cirkvi s pokorou

09.08.2022 02:15 VATIKÁN - Pápež František opísal zosnulého kardinála Jozefa Tomka ako "vzácneho a múdreho brata, ktorý slúžil evanjeliu a cirkvi s pokorou a odriekaním". Uviedol to v sústrastnom telegrame, ktorý v pondelok adresoval košickému arcibiskupovi Bernardovi Boberovi. Vyplýva to z telegramu zverejneného na oficiálnej stránke Svätej stolice.

Cestujúci z autobusu smrti popísali okamihy plné hrôzy: Najprv bolo ticho, potom sme počuli stonanie a náreky!

09.08.2022 02:15 ZAGREB - Verili, že sa bezpečne dopravia do Medžugoria, kam sa veriaci vybrali na púť. Do cieľa sa však nakoniec nedostali. Tragédia autobusu plného poľských turistov, ktorá sa stala v sobotu nadránom, má hrôzostrašnú bilanciu a je označovaná za jednu z najhorších tragédii na chorvátskych diaľniciach. Pútnici z autobusu smrti teraz priblížili okamihy nešťastnej udalosti. Z ich slov nabieha husia koža!

Španielsko tento rok zaznamenalo najhorúcejší júl v histórii meraní

09.08.2022 02:15 MADRID - Tohtoročný mesiac júl bol v Španielsku najhorúcejší za uplynulých šesť desaťročí. Oznámila to v pondelok španielska štátna meteorologická agentúra , píše agentúra AP.

Putin nepôjde na Valné zhromaždenie OSN: Delegáciu povedie Lavrov

09.08.2022 02:15 MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin sa tohto roku nezúčastní na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku. Ruskú delegáciu v septembri povedie minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, informuje agentúra DPA, odvolávajúca sa na vyhlásenie Kremľa.

V Maďarsku uzatvoria časť centra Veszprému: Zneškodnia tam bombu z čias vojny

09.08.2022 02:15 BUDAPEŠŤ - Polícia v utorok uzatvorí časť centra mesta Veszprém, v ktorom majú pyrotechnici maďarskej armády zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny. Informuje o tom agentúra MTI.

Do svojho cieľa doplávala prvá loď s nákladom obilnín z Ukrajiny

09.08.2022 02:15 KYJEV - Nákladná loď, ktorá opustila Ukrajinu na základe dohody o odblokovaní dodávok obilia, doplávala v pondelok do Turecka. Stala sa tak prvým takýmto plavidlom, ktoré dorazilo do svojho konečného cieľa. S odvolaním sa na úrady v Kyjeve o tom informovali agentúry AP a AFP.

Rokovania o Iráne sa skončili: Zúčastnené štáty skúmajú text novej dohody

09.08.2022 02:15 VIEDEŇ - Rozhovory o obnovení jadrovej dohody medzi Iránom a šiestimi ďalšími štátmi pod taktovkou Európskej únie vo Viedni sa v pondelok skončili. Vypracovaný návrh dohody teraz predkladá šéf diplomacie EÚ Josep Borrell vládam zúčastnených štátov – Iránu, Spojeným štátom, Británii, Francúzsku, Nemecku, Rusku a Číne. Informujú o tom agentúry DPA a AFP.