Ženská sila na bojisku u našich susedov: Ukrajinky sa učia lietať s dronmi, chcú byť pripravené na všetko!

28.11.2022 01:15 KYJEV - Ukrajinské ženy zohrávajú kľúčovú úlohu v odpore svojej krajiny voči rozsiahlej ruskej invázii. Aby držali krok so dnešnými technológiami, ktoré sú súčasťou bojov, začali sa učiť lietať s dronmi. Pomáha im v tom novovzniknutá škola.

Sex do trojky priamo na oltári: Kňaz si to rozdával s dominami

28.11.2022 01:15 PEARL RIVER - V októbri 2020 nakrútil v USA bývalý kňaz sexuálne video. Chytili ho pri čine a potom sa musel zodpovedať pred súdom.

Európa vo vesmírnych letoch zaostáva: Nepríjemná dilema, vyberať si môžeme vraj len medzi Ruskom a Elonom Muskom

28.11.2022 01:15 PARÍŽ – Ak by sa čerstvo vybraný európsky zbor astronautov chcel niekedy vydať do vesmíru, stojí pred znepokojivou voľbou, či sa spojí s Ruskom alebo s Elonom Muskom. Napriek tomu, že výdavky na vesmírny program prostredníctvom ESA v priebehu nasledujúcich rokov narástli na 16,9 miliardy eur, 22 členov agentúry neuvažovalo o podstatných investíciách do európskych letov ľudí do vesmíru.

Počet obetí v dôsledku zosuvu na talianskom ostrove neustále stúpa: Vláda vyhlásila stav núdze

28.11.2022 01:15 RÍM- Talianski záchranári našli v nedeľu na zosuvom postihnutom ostrove Ischia mŕtvolu dieťaťa, informuje o tom správa agentúry DPA.

Pápež o mierovom riešení konfliktu medzi Izraelom a Palestínčanmi: Násilie zabíja budúcnosť

28.11.2022 01:15 RÍM - Pápež František vyzval na prvú adventnú nedeľu po modlitbe Anjel Pána na ukončenie konfliktu medzi Izraelom a Palestínčanmi. Informujú o tom správy agentúr DPA a APA.

Pripravte sa na zdržanie: V Rakúsku sa chystá celodenný štrajk železničiarov

28.11.2022 01:15 VIEDEŇ - Zamestnancom rakúskych železníc sa nepodarilo dohodnúť na zvýšení platov. V pondelok tak vstúpia do celodenného štrajku. O zlyhaní v poradí už piateho kola rozhovorov o mzdách pre zhruba 50.000 zamestnancov pracujúcich pre približne 65 železničných dopravcov vrátane štátnej železničnej spoločnosti ÖBB informovali obe strany, píše v nedeľu rakúska agentúra APA.

Európska centrálna banka v budúcom roku spomalí tempo rastu úrokových sadzieb

27.11.2022 16:00 DUBLIN - Európska centrálna banka pravdepodobne v budúcom roku spomalí tempo zvyšovania úrokových sadzieb, ak bude potrebný ich ďalší rast. Uviedol to v nedeľu člen Rady guvernérov a šéf írskej centrálnej banky Gabriel Makhlouf. Informuje o tom správa agentúry Reuters.

Zosuv na ostrove v Taliansku si vyžiadal život dieťaťa: Nezvestných je desať ľudí

27.11.2022 16:00 RÍM- Talianski záchranári našli v nedeľu na zosuvom postihnutom ostrove Ischia mŕtvolu dieťaťa, informuje o tom správa agentúry DPA.

Kamila ruší funkciu dvorných dám: Pomáhať jej už budú len spoločnice

27.11.2022 16:00 LONDÝN - Kamila, manželka nového britského kráľa Karola III., ruší dlhoročnú tradíciu pôsobenia dvorných dám. Na oficiálnych podujatiach jej budú odteraz asistovať už len "spoločnice", ktoré budú mať menej povinností, informovala v nedeľu stanica BBC.

Raperovi hrozí trest smrti! Podporoval protesty proti vláde

27.11.2022 16:00 TEHERÁN - Voči iránskemu raperovi, ktorý podporil pokračujúce protivládne protesty, boli vznešené obzvlášť závažné obvinenia a hrozí mu trest smrti. Oznámili to v nedeľu iránske justičné orgány, píše agentúra AFP.

Na pohrebe obete útoku v Nashville sa strieľalo: Dvaja ľudia sú zranení

27.11.2022 16:00 NASHVILLE - Na pohrebe mladej ženy v americkom meste Nashville, ktorá nedávno zomrela na následky strelného poranenia, sa strieľalo. Zatiaľ neznámy páchateľ začal v sobotu paľbu z prechádzajúceho auta a zranil dvoch ľudí, zatiaľ čo odchádzali z kostola, kde sa konal smútočný obrad, napísala agentúra AP s odvolaním sa na políciu.

VIDEO Ľudia požadujú koniec prísnych opatrení! Proti lockdownom protestovali v Pekingu aj Šanghaji

27.11.2022 16:00 ŠANGHAI - Do ulíc najväčšieho čínskeho mesta Šanghaj vyšli v nedeľu ráno demonštranti, ktorí požadovali ukončenie prísnych opatrení proti šíreniu covidu. Protest zorganizovali aj študenti elitnej univerzity v čínskej metropole Peking, informuje agentúra AFP.

Mladý strelec, ktorý zabíjal v školách, mal na oblečení svastiku: Hrôzostrašný útok plánoval dva roky

27.11.2022 16:00 BRAZÍLIA - Útočník, ktorý v piatok v dvoch brazílskych školách zastrelil štyroch ľudí a ďalších 12 zranil, svoj útok plánoval zhruba dva roky. Informovala o tom miestna polícia polícia, podľa ktorej mal strelec na oblečení pripnutú svastiku. Informovala o tom agentúra AP.

Somálska armáda tvrdí, že zlikvidovala najmenej 100 bojovníkov aš-Šabábu

27.11.2022 16:00 MOGADIŠO - Somálske ozbrojené sily v sobotu informovali, že počas nočných bojov v centre krajiny zabili najmenej sto bojovníkovej militantnej organizácie aš-Šabáb vrátane desiatich veliteľov. Informovala o tom agentúra DPA.

Tragédia v Londýne: Dvoch 16-ročných chlapcov dobodali na dvoch miestach v rovnakom čase

27.11.2022 16:00 LONDÝN - Londýnska metropolitná polícia informovala, že dvaja 16-roční chlapci boli v sobotu v približne rovnakom čase dobodaní na smrť na dvoch miestach v juhovýchodnom Londýne, ktoré sú od seba vzdialené približne kilometer. Informoval o tom portál britskej stanice Sky News.