Najvyšší súd definitívne oslobodil Paľova spod obžaloby v kauze vraždy Rakovského

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Senát Najvyššieho súdu SR definitívne oslobodil Petra Paľova spod obžaloby v kauze vraždy advokáta a mestského poslanca v Žiari nad Hronom Mareka Rakovského.

Obyvatelia Dojča pri Senici zažili rušnú noc: Martinu zavraždil exmanžel ! Jej syn ju našiel rozstrieľanú

03.10.2023 15:46 DOJČ - Pohľad, na ktorý nikdy nezabudne. Osemnásťročný Lukáš sa vrátil domov a tam našiel nehybné telo svojej matky. Martina mala strelné poranenia, ktoré jej spôsobil jej exmanžel.

Simona Petrík sa vráti do Národnej rady! Či sa vzdá postov v samospráve, ešte nepovedala

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Niekdajšia poslankyňa Národnej rady SR Simona Petrík, ktorá v súčasnosti pôsobí v komunálnej politike, sa vráti do parlamentu. Či sa prípadne vzdá niektorého zo súčasných postov v komunálnej a regionálnej politike, sa vyjadrí neskôr.

AKTUÁLNE Kľúčové stretnutia v paláci: Pellegrini a Majerský boli u Čaputovej, šéf Hlasu pritvrdil!

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Máme za sebou ďalší deň formálnych rokovaní s hlavou štátu. Tá v pondelok poverila Roberta Fica ako víťaza volieb zložením budúcej vlády a má na to 14 dní. Zuzana Čaputová však so stretnutiami s lídrami strán neskončila a v utorok pokračuje rokovaniami s predstaviteľmi ďalších strán, ktoré vo voľbách uhrali slušný výsledok. Je medzi nimi Hlas-SD a KDH.

Polícia ukončila vyšetrovanie údajného znásilnenia školáčky v Košiciach

03.10.2023 15:46 KOŠICE - Polícia ukončila vyšetrovanie a prerušila trestné stíhanie v prípade údajného znásilnenia 14-ročného dievčaťa, ku ktorému malo dôjsť večer 5. januára na Ľudovej ulici v Košiciach, keď bola na prechádzke so psom. Uviedla to košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Podľa Majerského to zatiaľ vyzerá tak, že KDH mieri do opozície

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Zatiaľ to vyzerá tak, že KDH mieri do opozície. Po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou to v utorok médiám povedal šéf KDH Milan Majerský. Predsedníctvo hnutia si podľa neho stojí za tým nejsť do vlády so Smerom-SD. V prípadnej štvorkoalícii s Hlasom-SD, SaS a Progresívnym Slovenskom by podľa neho boli v niektorých otázkach priepastné rozdiely medzi stranami, no sú ochotní debatovať, aby došlo k "veľkej miere kompromisu".

Pád lietadla pri Senici: Zrútilo sa za domom bývalého hasiča! Na mieste bol okamžite, opísal, čo videl

03.10.2023 15:46 SENICA – Tragický pád lietadla pri Senici si vyžiadal životy Pavla a Jána . Tým sa stalo osudné to, čo obaja milovali – lietanie. Ani jednému z nich už nedokázali zasahujúce záchranné zložky pomôcť a ich rodine, priateľom či kolegom zostali len oči pre plač. Vo veci prebieha vyšetrovanie.

Útoky politickej moci na prokurátorov označil Daniel Lipšic za neprijateľné

03.10.2023 15:46 PEZINOK - Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic považuje útoky politickej moci na kariérnych prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry za neprijateľné. Povedal to v rámci svojej utorkovej tlačovej konferencie.

Smer chce nechať zonáciu Veľkej Fatry na novú vládu, Progresívne Slovensko nesúhlasí

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Strana Smer-SD vyzýva vládu odborníkov, aby ponechala schvaľovanie zonácie Národného parku Veľká Fatra na nový vládny kabinet. Hnutie Progresívne Slovensko vládu naopak podporuje vo vyhlásení zonácie.

MIMORIADNE Legionárska choroba aj na Slovensku! V bratislavskej nemocnici leží žena vo vážnom stave

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Je už aj na Slovensku! V Univerzitnej nemocnici v Bratislave leží vo vážnom stave 47-ročná žena, ktorá bojuje s legionárskou chorobou. Baktériu si zrejme priniesla z dovolenky.

Majerský zostáva predsedom Prešovského kraja: Podľa neho sa dá pôsobiť aj v parlamente

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Líder KDH Milan Majerský zostáva predsedom Prešovského samosprávneho kraja . Potvrdil to po tom, ako sa v utorok stretol s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Zároveň je podľa neho možné vykonávať túto funkciu aj s mandátom poslanca Národnej rady SR.

Čitatelia TOPIEK rozhodli! TAKTO si predstavujete budúcu koalíciu: Jasný odkaz Pellegrinimu

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Vyše 50-tisíc ľudí, jeden deň a zápas medzi dvomi alternatívami. Takto by sa dala zhrnúť anketa, ktorú sme pripravili pre našich čitateľov. V hlasovaní mali poradiť Petrovi Pellegrinimu a jeho Hlasu, akou cestou sa v najbližších dňoch vybrať. Smer alebo PS? Pozrite si výsledky:

Krádež v Bratislave: FOTO Policajti žiadajú o pomoc! Nepoznáte túto osobu?

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA - Polícia žiada verejnosť o pomoc v súvislosti s vyšetrovaním krádeže na ulici Mlynské nivy v Bratislave. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

Časť Trestného zákona o prepadnutí majetku je v rozpore s ústavou

03.10.2023 15:46 KOŠICE- Časť Trestného zákona týkajúca sa povinného trestu prepadnutia majetku je v rozpore s Ústavou SR. Rozhodol o tom v utorok Ústavný súd SR. Dve ustanovenia Trestného zákona napadla v roku 2021 skupina poslancov Národnej rady SR, prevažne za stranu Smer-SD.

Prvý povolebný škandál! OĽaNO čelí kritike za totálne víťazstvo v niektorých okrskoch: V Rakúsoch až 99,19%

03.10.2023 15:46 BRATISLAVA – Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry sa v najbližších dňoch bližšie pozrú na podozrenia z volebnej korupcie v Prešovskom a Košickom kraji. Volebnej korupcie sa mali dopustiť ľudia zo strany OĽaNO a priatelia, líder Igor Matovič však tvrdí, že jeho kandidáti v rómskych osadách nekomunikovali odmenu 500 eur. Výsledky vo volebných okrskoch, v ktorých sa k rómskej národnosti hlási viac ako 1000 ľudí však hovoria jednoznačne, OĽaNO je mnohých obciach jednoznačným víťazom. V niektorých obciach siahal až k 100 percentám.