Pellegrini z opozície prisľúbil podporu návrhom lekárov: Vláda vie konať aj normálne, no len pod silným tlakom

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD podporia v parlamente všetky návrhy, ktoré vzídu zo sobotnej dohody vlády s lekárskymi odborármi. V diskusnej relácii TA3 V politike to avizoval šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini. Poslankyňa parlamentu Mária Kolíková vníma dohodu vlády s Lekárskym odborovým združením za nevyhnutnosť pre plnohodnotné poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Zázrak z letnej kuchynky: Do malebnej dediny jazdia gurmáni z celého Slovenska

27.11.2022 20:31 Cestovanie sa väčšine z nás spája aj s ochutnávaním lokálnych dobrôt. Za skvelými gastrozážitkami však netreba jazdiť ďaleko, zaujímavé špeciality alebo samotné ingrediencie môžete spoznať aj pri potulkách Slovenskom. Dnes vás pozývame do hontianskej obce Súdovce, kde v bývalej letnej kuchynke tradičnej usadlosti vzniká ten najlahodnejší olej.

Viem si predstaviť spojenie UK s STU v Bratislave do jedného celku, tvrdí minister Horecký

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Spojenie Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave do jedného celku si vie predstaviť minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký. Ako uviedol, túto myšlienku školám však nevnucuje.

Prezidentka vníma advent ako obdobie na prehĺbenie lásky k blížnemu či ľudskosti

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Advent, ktorý sa v nedeľu začal, vníma prezidentka SR Zuzana Čaputová ako obdobie, počas ktorého majú ľudia príležitosť prehĺbiť v sebe i v ľuďoch okolo nich lásku k blížnemu, súcit, pochopenie a ľudskosť. Uviedla to na sociálnej sieti pri príležitosti adventného obdobia.

Politici si po úspešnej dohode s lekármi uťahujú z Matoviča: Stačilo vraj pár hodín bez neho a všetko bolo možné!

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Posledné mesiace boli v rámci zdravotníctva skutočne komplikované. Situácia nevyzerala vôbec dobre a dokonca hrozilo, že po masívnych výpovediach lekárov po celej krajine nastane núdzový stav. To všetko však zrejme včera večer zvrátila ohlásená dohoda s Lekárskym odborovým zväzom , ktorý vedie Peter Visolajský. Premiér Eduard Heger dokonca vyhlásil, že kríza je zažehnaná. Ako je však možné, že počas uplynulých týždňov nebolo možné nájsť prienik, a až teraz, keď minister financií Igor Matovič len pár hodín pred dohodou bojkotoval tieto stretnutia, k danej dohode došlo? Túto otázku si s úsmevom na perách kladú viacerí politici, ktorí Matoviča priamo označujú za problém rokovaní a len krátko na to, ako sa stiahol, vraj bolo odrazu všetko reálne a možné.

Matovič si myslí, že by rozpočtové provizórium bolo katastrofou pre štát

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA – Hnutie OĽANO urobí spolu s hnutím Sme rodina a stranou Za ľudí všetko pre to, aby bol návrh štátneho rozpočtu na rok 2023 v parlamente schválený. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to avizoval minister financií Igor Matovič . Dúfa, že spolu nájdu 76 poslancov, ktorí by zákon roka schválili a ráta možno aj s hlasmi niektorých poslancov z klubu bývalého koaličného partnera, strany SaS. Možné rozpočtové provizórium označil za katastrofu pre štát.

Matovič jedno, Pčolinský druhé: V oboch prípadoch ide o pacienta, je víťazom alebo obeťou?

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA – Zvýšenie platov pre nemocničných lekárov nad pôvodnú ponuku vlády si vyžiada škrty v ostatných kapitolách zdravotníctva, na čo v konečnom dôsledku doplatia pacienti. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal minister financií Igor Matovič . Opozičný poslanec a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš Matoviča obvinil z rozoštvávania spoločnosti.

Slovenská lekárska komora je spokojná, že došlo k dohode: Pacienti i lekári si môžu vydýchnuť

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Slovenská lekárska komora je spokojná, že pacienti, lekári a vedenia nemocníc a samosprávnych krajov si vďaka pragmatickému prístupu vlády a vedenia Lekárskeho odborového zduženia môžu vydýchnuť po dosiahnutí dohody o mzdách nemocničných lekárov. Vyplýva to z vyhlásenia SLK.

Dátoví analytici majú plnú náruč dobrých správ: Pozrite sa na tieto ceny, TOTO je dôvod, prečo stále klesajú

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA – Ako už dávnejšie viacerí analytici hlásali, ceny pohonných hmôt začali klesať a klesajú už niekoľko týždňov. Tento jav ovplyvnili dva hlavné faktory – silnejšie euro a lacnejšia uralská ropa. Príjem Ruska z pohonných hmôt je stále $10 miliárd mesačne. Aký bude vývoj cien počas nasledujúcich týždňov?

Hororová jazda Ukrajinca v Nitre má po dlhých mesiacoch dohru: V rukáve mal aj výhovorky, no prišlo obvinenie!

27.11.2022 20:31 NITRA - Mnohí si ešte pamätajú, že len pár dní pred koncom februára tohto roka policajti v Nitre zaznamenali a hovorili o hrozivej dopravnej nehode nezodpovedného vodiča ukrajinskej národnosti. Po tom, ako auto vyletelo z cesty a skončilo prevrátené až na parkovisku miestnej predajne luxusný automobilov, pričom poškodené boli aj tie.

Slováci privítajú december v zamračenom garde: Podľa PREDPOVEDE nás čaká oblačný týždeň, snehové vločky zrejme počkajú

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Zdá sa, že dáždniky či nepremokavé bundy necháme na tento týždeň odložené. Tento týždeň si na nás počasie nič prekvapivé nevymyslí, možno okrem vyššie položených miest, kam už snehové prehánky chodia na návštevu. S príchodom decembra však ešte nie je isté, či ich môžeme očakávať na celom území. Počasie bude na celom Slovensku zväčša oblačné, od 2 do 9 stupňov Celzia, so slabým vetrom.

Nočná mora pre šoférov: Meteorológovia vydali výstrahy pred hmlou aj poľadovicou

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA – V okresoch na strednom a východnom Slovensku sa môže z nedele na pondelok tvoriť poľadovica. V okresoch Námestovo a Tvrdošín platí v nedeľu výstraha prvého stupňa pred hmlou. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe.

Úroveň finančnej gramotnosti u spotrebiteľov: Ľudia sa obávajú vysokých úrokových sadzieb

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - U spotrebiteľov s vyššou úrovňou finančného vzdelania je výrazne nižšia pravdepodobnosť, že nebudú splácať svoje účty v porovnaní so spotrebiteľmi, ktorí uvádzajú, že získali slabé finančné vzdelanie. Informovala o tom skupina Intrum na základe prieskumu platobného správania spotrebiteľov v Európe, Európskeho spotrebiteľského platobného reportu, ktorého sa zúčastnilo 24 011 Európanov z 24 európskych krajín, z toho 1000 Slovákov.

Nadácia si posvietila na Matovičov príbeh o korupcii lekára: Celé to bolo inak! Ste trápnučkí, reaguje financmajster

27.11.2022 20:31 BRATISLAVA - Minister financií Igor Matovič v sobotu večer všetkých prekvapil, keď povedal, že po rokovaniach so zástupcami Lekárskeho odborového zväzu sa mu prevrátil žalúdok. Pripomenul si pritom verejne aj zážitok z mladosti, keď museli operovať jeho otca a chirurg vraj od rodiny pýtal úplatok. Nadácia Zastavme korupciu sa však pozrela na tento príbeh aj z inej stránky a ministra sa pýtajú ako to vlastne bolo a kto dal úplatok komu. Líder OĽaNO vypenil.

Na Slovensku pribudlo 61 prípadov nákazy KORONAVÍRUSOM a dve obete

27.11.2022 11:15 BRATISLAVA - Prostredníctvom 384 vykonaných RT-PCR testov odhalili v sobotu na Slovensku 61 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli dve obete.