Jarná únava trvá jeden až tri týždne, vo zvýšenej miere trápi aj seniorov

27.03.2023 05:30 BRATISLAVA - S nástupom jari sa začína u citlivých ľudí prejavovať takzvaná jarná únava, ktorá sa vo zvýšenej miere objavuje u meteosenzitívnych ľudí, osôb s nízkym tlakom alebo u seniorov. Príznaky obvykle ustupujú, keď sa telo adaptuje na vonkajšie zmeny, čo trvá zvyčajne asi jeden až tri týždne. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková.

Počet detí s hepatitídou typu A na Slovensku rastie! Problémy sú najmä na východe

27.03.2023 05:30 KOŠICE - Na východe Slovenska rastie počet detí s hepatitídou typu A, podľa rezortu zdravotníctva je však situácia nateraz stabilná. Aktuálne je najsilnejšie ohnisko nákazy v Moldave nad Bodvou, na Luníku IX sa situácia upokojila a nové ohniská zatiaľ nepribudli. Na tlačovej konferencii pred Detskou fakultnou nemocnicou v Košiciach o tom informovali zástupcovia nemocnice, Ministerstva zdravotníctva SR a tiež Kliniky infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice L. Pasteura.

Bude v obchodoch dosť mäsa a vajec? Šéf hydinárov odhalil, ako sme na tom pred Veľkou nocou! Odkaz zákazníkom

27.03.2023 05:30 BRATISLAVA - Ak ste mali obavy z toho, či budete mať čo prestrieť na veľkonočný stôl, môžete byť pokojní. Ponuka vajec a hydinového mäsa na slovenskom trhu pred Veľkou nocou bude dostatočná. Uviedol to cez týždeň na tlačovej besede riaditeľ Únie hydinárov Slovenska Daniel Molnár.

Hlina po odchode z politickej strany šokoval: Verejnosti ponúkol nečakaný pohľad, veď skončil až po hlavu v žumpe!

27.03.2023 05:30 BRATISLAVA - Kto by to bol povedal, že po aktívnej politike skončí práve takto? Bývalý šéf kresťanských demokratov a terajší šéf platformy Umiernení Alojz Hlina, ktorý odišiel z Dobrej voľby, poriadne prekvapil verejnosť. Jeho politické chodníčky sa v politike zrejme ešte neskončili, no nateraz sa venuje úplne inému remeslu. Na túto fušku by nemal každý žalúdok!

Horecký by tretiu hodinu telesnej výchovy plošne neprikázal: Rezort pripravuje aktívnu školu

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA - Dočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu Ján Horecký by tretiu hodinu telesnej výchovy plošne neprikázal, určite nie z disponibilných hodín.

Nočné pátranie v Nízkych Tatrách sa skončilo úspešne: Kde našli stratených turistov?

26.03.2023 18:46 NÍZKE TATRY - Horskú záchrannú službu v sobotu vo večerných hodinách kontaktovali príbuzní a kolegovia dvojice turistov, 50-ročného muža a 46-ročnej ženy, s ktorými sa nedokázali spojiť. Ich pravdepodobnou trasou mala byť túra z Telgártu na Kráľovu hoľu a odtiaľ do útulne Andrejcová. O nočnom pátraní, ktoré sa skončilo v nedeľu nadránom, informovala HZS na svojej webovej stránke.

Nový PRIESKUM: Voľby by vyhral Smer-SD! Hegerovi Demokrati by boli v parlamente, Matovič mimo

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA - Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v marci, vyhrala by strana Smer-SD so ziskom 17,6 percenta hlasov. Druhý v poradí by skončil Hlas-SD , po ňom nasleduje Progresívne Slovensko . Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 14. až 22. marca na vzorke 1018 respondentov realizovala agentúra Focus pre reláciu TV Markíza Na telo.

Nižšia DPH na potraviny? Podľa Remišovej sa neosvedčila! Vláda podľa nej pomáha inak

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA - Zníženie dane z pridanej hodnoty na potraviny ako riešenie vysokých cien skúšali v iných krajinách a neosvedčilo sa. Patrí medzi kratkozraké opatrenia, ktoré nepomáhajú a jednotlivé krajiny ich rušia, konštatovala v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike podpredsedníčka vlády Veronika Remišová .

Fico podáva na celú vládu trestné oznámenie! Hovorí o sabotáži, dôvodom je darovanie migov Ukrajine

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA – Výmenu stíhačiek za bojové vrtuľníky Viper považuje predseda Národnej rady SR Boris Kollár za dobrý obchod. Naopak, poslanec Národnej rady SR a predseda Smeru-SD Robert Fico s tým nesúhlasí. Podľa jeho slov bojové vrtuľníky Slovensko nepotrebuje.

Skorší termín volieb by schvaľovanie zákonov v parlamente neovplyvnil, tvrdí Michal Šipoš

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA - Skorší termín volieb by schvaľovanie zákonov v Národnej rade SR neovplyvnil. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. Zopakoval, že keby SaS nepovalila vládu, zákony by prechádzali a nehovorilo by sa o predčasných voľbách. Podľa podpredsedu opozičného Smeru-SD Juraja Blanára by bolo férové, ak by boli voľby tri mesiace po tom, ako bola odvolaná vláda.

Rúti sa na nás silná víchrica! Meteorológovia vydali výstrahy: Bude snežiť, teploty opäť klesnú pod nulu

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA – Z pekného jarného počasia sme sa tešili predčasne. Ak ste odložili zimné bundy, teplé topánky a vymenili zimné gumy za letné, spravili ste chybu. Nasledujúce dni nás totiž počasia poriadne potrápi silným vetrom , dažďom a dokonca aj snežením. V noci tiež poriadne prituhne.

AKTUÁLNE Je rozhodnuté! Adam Puškár, obvinený z vraždy Daniela Tupého, ide do väzby

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA - Prípad 17-rokov starej vraždy Daniela Tupého ožil. Počas týždňa bol zo skutku obvinený bratislavský advokát Adam Puškár a vyšetrovateľ ako aj prokurátorka chcú, aby bol stíhaný vo väzbe. Bratislavský okresný súd vo veci rozhoduje dnes od 11. hodiny.

PRIESKUM Vyše polovica škôl by neuvítala zníženie počtu povinných hodín

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA - Viac ako polovica škôl by neuvítala zníženie počtu disponibilných hodín a 67 percent by nechcelo znížiť počet povinných hodín z dôvodu zvýšenia povinných hodín telesnej a športovej výchovy. Vyplýva to z februárového prieskumu Štátnej školskej inšpekcie , do ktorého sa zapojilo 1595 škôl z celkového počtu 2069 základných škôl. Informuje o tom ŠŠI na svojom webe.

Vznikne nové ministerstvo? Tarabovci predkladajú návrh zákona, Sme rodina ich podporí

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA - Hnutie Sme rodina podporí vznik ministerstva cestovného ruchu a športu. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár to uviedol v nedeľu na sociálnej sieti. Poukázal na to, že Slovensko má množstvo kvalitných športovcov, ktorí robia krajine skvelé meno vo svete, ale nedostáva sa im dostatočnej podpory zo strany štátu.

Pracovný trh sa dynamicky mení: Študenti by mali rozvíjať mäkké zručnosti a experimentovať s AI

26.03.2023 18:46 BRATISLAVA - Školy by podľa podnikateľov mali pripravovať študentov na pracovný trh budúcnosti. Združenie podnikateľov Slovenska apeluje na rozvoj mäkkých zručností u školákov. To znamená rozvíjať v nich najmä sociálne a emočné kompetencie, informovalo ZPS.