Akú moto kombinézu kúpiť

Datum: 04.06.2023

Od výberu moto kombinézy nezávisí len vaše pohodlie počas jazdy. Kombinéza má tiež ochrannú funkciu. Bráni pri páde odreniu kože a drží chrániče na svojom mieste. Väčšina motorkárov podľahne čaru oblečenia podľa jeho vzhľadu.

Akú moto kombinézu kúpiť

Motorka a štýlové kombinézy k sebe skrátka patria. Napriek tomu by ste mali pri výbere moto kombinézy prihliadať aj na iné vlastnosti.

Prečo nosiť moto kombinézu

Na motorkách nie sú vidieť len jazdci v kombinézach alebo špeciálnom oblečení. Často sa stretnete s nezodpovednými motorkámi, ktorí si pokojne oblečú šortky a tričko. Asi si myslia, že nemajú motorku, ale elektro bicykel. Prečo sú nezodpovední? Pretože si neuvedomujú ochrannú funkciu motorkárskeho oblečenia. Nenosením tohto oblečenia síce neohrozujú druhých, ale seba vo veľkej miere áno.

Moto kombinézy a iné špeciálny motorkárske oblečenie sú vyrobené z materiálov, ktoré chránia jazdca pre mnohými rizikami. Tým menším sú odlietavajúce kamienky a nečistoty z vozidiel. Okrem toho sú kombinézy ušité tak, aby na miestach, kde sa nosia chrániče, tesne priliehali k telu. Po páde vo vyššej rýchlosti sa chrániče pod obyčajným oblečením pohnú a neplnia svoju funkciu.

Dobrú kombinézu spoznáte tak, že vám tesne obopína telo. Jej predná časť býva kratšia ako zadná. Skvelé je, keď kombinéza disponuje otvormi na odvetrávanie tela. V miestach, kde potrebuje telo flexibilitu pohybu sa nachádzajú pohyblivé časti látky alebo streč.

Kombinéza alebo nohavice a bunda

Okrem moto kombinéz je možnosťou kúpa nohavíc s bundou. Medzi oboma variantmi nie je rozdiel v oblasti ochrany. Výber jedného alebo druhého modelu závisí od vašich preferencií. Vo všeobecnosti je možné povedať, že nohavice a bunda sú komfortnejšie, keď idete na dlhší výlet, potrebujete zájsť na toaletu alebo si oddýchnuť v kaviarni. Obe časti využijete aj oddelene. Napríklad keď vymeníte motorku za elektrické kolobežky s väčším výkonom.

Kožená alebo textilná kombinéza

Najväčšiu dilemu majú motorkári pri výbere materiálu. Skoro každý túži po koženom oblečení, ale tuší, že textilné je pohodlnejšie. Nielen komfort pri jazde odlišuje koženú a textilnú moto kombinézu. Oba typy moto oblečenia kúpite za dobré ceny v e-shope inSPORTline.

V koži sa v lete zapotíte a v prípade dažďa pocítite celú váhu navlhnutej kože. Jednoduchá nie je ani údržba. Koženú kombinézu musíte opatrne čistiť, nedá sa prať a je ju nutné aj impregnovať. Ide však o bezpečnú a veľmi odolnú kombinézu. Hodí sa pre jazdcov so športovým štýlom jazdy, ktorí nechodia na dlhšie výlety.

Textilné moto kombinézy sú poddajné a pohodlné. V lete dobre odvetrávajú telo a počas chladnejších dní sa do nich dá vložiť tepelná vložka. Po ušpinení je textilnú kombinézu možné oprať v práčke. Na druhej strane ide o oblečenie horšie chrániace kožu pri páde z motorky.

 

 

 

Čítané: 104 x