Dokonalosť na vode – plachetnicové katamarány

Datum: 11.09.2022

Patríte do skupiny ľudí, ktorí sa neuspokoja s priemerom a preferujú luxus? Ako stvorené sú pre vás plavby po mori na plachetnicovom katamaráne.

plachetnicové katamarány

Priestranné, vybavené lepšie ako hotelové izby a hlavne bezpečné i stabilné katamarány sú synonymom dokonalosti na vodnej hladine. Samozrejme, že ak sa neuspokojíte len s prenájmom, je možné plachetnicový katamarán vlastniť. Medzi špičku bez pochýb patria katamarány Marine Privilege.

Katamarány pre pohodlie a bezpečnú plavbu

Lode a jachty na predaj sa vyrábajú v rôznom prevedení. Okrem klasických plachetníc sa na mori často objavujú katamarány. Tieto nádherné plavidlá preferujú nielen milovníci luxusu. Dizajn katamaránov dáva tušiť, že na ich palube nájdete viac miesta ako na palube plachetnice. K tomu všetkému je plavba na katamaráne veľmi komfortná, pretože dva prepojené trupy počas plavby zabezpečujú väčšiu stabilitu. Nemusíte sa obávať, že by ste s loďou stratili kontakt. Katamarán môže byť poháňaný motorom i plachtami, takže si pocit vetra v plachtách užijete dostatočne. Tieto lode na predaj sú prakticky nepotopotiteľné a zároveň sa s nimi dostanete aj do plytkých miest, čo by s plachetnicou nebolo možné.

Výhody katamaránu oproti plachetniciam

Okrem menšieho ponoru a veľkej stability vám plavba na katamaráne prinesie tieto výhody:

  • Veľký vnútorný priestor. Na katamaráne sa pohodlne odvezie okolo 20 ľudí. Kajuty na katamaráne sú priestranné a presvetlené.
  • Bezproblémové kotvenie v ktoromkoľvek prístave.
  • Jednoduchšie ovládanie a ľahké manévrovanie, čo ocenia majitelia preukazu vodca malého plavidla alebo kapitánskeho preukazu.
  • Nízky náklon lode, ktorý vyhovuje ľuďom trpiacim morskou chorobou, ale aj tým, ktorí si chcú užiť jedenie, pitie či spanie bez otrasov a nakláňania.

Vitajte na palube Marine Privilege

Aby sme vás na plavbu s plachetnicovým katamaránom ešte viac navnadili, dovolíme vám nazrieť na palubu luxusného plavidla Marine Privilege. Ako prvé po nastúpení na loď pocítite stabilitu a pevnosť. Trup je vyrobený z veľmi odolných materiálov. Na nezaplatenie je výhľad z kajút cez panoramatické okná. Samotné kajuty sú tak priestranné, že sa budete cítiť ako v špičkovom hoteli. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchyňa a presvetlený salón zariadený v modernom štýle, ktorého súčasťou sú inteligentné riešenia. Tak čo, kedy sa vydáte na dovolenku na plachetnicovom katamaráne?

 

 

Čítané: 127 x