Detský turistický nosič vyberajte s ohľadom na pohodlie dieťaťa

Datum: 09.02.2022

Rodinné výlety sú jedinečnou možnosťou ako zažiť nové dobrodružstvá spoločne, ako utužiť rodinné vzťahy a zároveň ako upevniť svoje fyzické i duševné zdravie.

Detský turistický nosič vyberajte s ohľadom na pohodlie dieťaťa

Turistika s deťmi je mierne komplikovaná, zbaliť si musíte oveľa viac vecí ako pri túre vo dvojici. Zároveň je nutné vyriešiť pohodlie dieťaťa počas celodennej turistiky. Je to jednoduché, kúpte drobcovi turistický nosič.

Ergonómia je alfou i omegou

Skvelým tipom na strávenie času v horách je kombinovaný výlet. Všetky drobnosti od vlhčených utierok, cez jedlo až po nápoje odnesú strešné boxy namontované na streche vozidla. Bicykle naložíte na nosiče bicyklov na ťažné a trasu si môžete rozdeliť pol na pol. Polovicu strávite jazdou na bicykloch s dieťaťom v cyklovozíku a polovicu turistikou s dieťaťom v turistickom nosiči. Celodenný výlet dá zabrať vám a tiež dieťaťu. Je nutné, aby ste najmenšiemu členovi rodiny poskytli dostatočné pohodlie. Preto si pred kúpou turistického nosiča overte jeho ergonomické vlastnosti. Znamená to, že nosič musí byť tvarovaný tak, aby prospieval vývoju dieťaťa a kopíroval jeho anatómiu. Všímajte si vnútornú konštrukciu nosiča a všetky typy opierok. Nosiču by nemala chýbať opierka na hlavu fixujúca dieťaťu krk počas spánku. Opierky na nohy umožnia počas celého nosenia udržať nožičky dieťaťa v polohe, ktorá mu je najviac pohodlná. Veľkou výhodou sú polohovateľné nosiče, ktoré jednoducho prispôsobíte výške dieťaťa. O bezpečnosť v turistickom nosiči sa starajú popruhy. Vyberte si detský turistický nosič, ktorý má päťbodové bezpečnostné zapínanie. Na nosič sa dá pripevniť zrkadielko, pomocou ktorého budete neustále sledovať ako sa váš drobec cíti a čo robí. Malá strieška a pláštenka ochránia dieťa pre výkyvmi počasia.

Pohodlie pre nosiča

Nielen dieťa by sa malo cítiť pri prenášaní dobre. Samotný rodič by asi ťažko zvládol namáhavú túru so zbytočnou záťažou na chrbte. Preto si vyberte nosič aj podľa robustnosti jeho konštrukcie. Rovnomerné rozloženie váhy vám umožnia bedrové a hrudné popruhy. Mali by byť polstrované a ich nastavanie musíte zvládnuť sami aj počas prenášania dieťaťa. Väčšie pohodlie vám zabezpečia širšie popruhy. Pozor na zadnú časť nosiča. Musí byť ušitá z materiálu, ktorý je priedušný. Ak chcete mať všetko po ruke, kúpte si detský turistický nosič s viacerými úložnými vreckami. Rátajte však s vyššou váhou, ktorú pocítite pri stúpaní do kopca.

 

 

 

Čítané: 154 x