5 spôsobov, ako mať hlavu v oblakoch a vyskúšať si lietanie

Datum: 22.02.2023

Dovolenka v nedohľadne a vy máte obrovskú chuť lietať? Vyvetrať hlavu v oblakoch je skvelý relax. Nemusíte kupovať letenku a letieť na otočku do okolitých krajín.

Zážitkové lety

Zalietať si môžete priamo na Slovensku. A dokonca budete i pilotovať. Stačí si kúpiť niektorý z leteckých zážitkov a s hlavou v oblakoch si užívať pocity, ktoré dosiahnete len stovky metrov nad zemou.

1. Zážitkové lety

Zážitkové lety sú jedinečné darčeky pre dvoch, ak neviete, čo darovať partnerovi k sviatku. Sú tiež úžasným zážitkom pre jedného. Zážitkové lety je možné zrealizovať v rôznych typoch lietadiel a v rôznych mestách na Slovensku. Ak chcete letieť v noci, nie je ani táto požiadavky problém. Maximálnym zážitkom je let hydroplánom, s ktorým pristanete na vodnej hladine. Spojenie momentu vo vzduchu a následného kĺzania po vodnej hladine bude vašim top životným zážitkom.

2. Let rogalom

Pre odvážnych je určený tak trochu iný let, a to let rogalom. Nechať sa unášať vo vzduchu a mať po sebou len voľný priestor je cestou k vyčisteniu hlavy. Zrazu sa vám budú zdať všetky problémy malicherné a užijete si len daný moment. Z rogala je nádherný pohľad na prírodu, ale lietať môžete aj nad mestom. Lety rogalom sa nedajú zrealizovať celoročne, vo vzduchu by ste asi zamrzli. Let rogalom naplánujte od jari do jesene.

3. Let balónom

Let balónom je oddychovou záležitosťou. Do balóna sa zmestí viac osôb, takže využite možnosť kúpiť darček pre celú rodinu. Uvidíte, že let si užije aj vaša mama či dokonca babka. Okrem skupinového vyhliadkového letu odporúčame vyskúšať let súkromný. Plánujete požiadať svoju polovičku o ruku? Spravte tento krok počas letu balónom.

4. Let stíhačkou

Let stíhačkou je úplne odlišný od všetkých spomínaných. Počas letu stíhačkou nezažijete len akrobatické kúsky a 6G preťaženie. Stíhačku si môžete vyskúšať aj pilotovať! Pred výberom letu stíhačkou si premyslite, či chcete zažiť len klasický let, akrobatický let, alebo byť pilotom na skúšku. Všetky uvedené lety sú úžasným zážitkom. Avšak najväčší zážitok je, keď sa pilotovanie dostane do vašich rúk.

5. Akrobatický let

Akrobatické lety sa realizujú v rôznych typoch lietadiel v závislosti od zvolenej lokality. Podľa typu lietadla si užijete nielen otočky alebo let dolu hlavou, ale tiež vysoké preťaženie do 6G.

 

 

Čítané: 64 x