Zimná pracovná obuv: čo si obuť do práce, keď je vonku zima?

Datum: 08.11.2023

Moderné zimné pracovné topánky sú veľmi funkčné a poskytujú množstvo skvelých vlastností. Prečítajte si náš prehľad zimnej pracovnej obuvi a dozviete sa, ako vybrať najlepšiu zimnú obuv do práce.

Zimná pracovná obuv

Obuv na slovenskú zimu

Na začiatok si treba uvedomiť, že zimy už nie sú také studené, ako bývali. Tomu môžete prispôsobiť aj výber vhodnej obuvi. Ako zimná pracovná obuv najlepšie slúži členková obuv alebo vysoká obuv, tiež zvaná holeňová.

Väčšina takýchto topánok ponúka uzavretý a vodeodolný zvršok a kvalitnú podošvu. Ak chcete niečo lepšie, tak hľadajte kožený zvršok a gumenú podošvu, alebo napr. značkovú Vibram podošvu. Veľmi užitočnou vlastnosťou je, ak obuv spĺňa normu CI = Cold Insulation, teda izoláciu proti chladu. Jedná sa o izolačnú vrstvu v podošve, ktorá chráni nohu od zimy zo zeme. Označenie CI hľadajte v označení produktu alebo medzi parametrami.

Pracovná obuv na tuhú zimu

V prípade, že trávite veľa času vonku v zime, cestujete do severskej krajiny alebo ste v prostredí, kde je jednoducho väčšia zima, tak určite siahnite po takej zimnej obuvi, ktorá obsahuje podšívku alebo zateplenie.

Takéto zateplenie poskytuje podstatne väčší tepelný komfort. Drahšie a kvalitnejšie topánky obsahujú prémiové materiály, vďaka ktorým budete nielen v teple, ale aj v suchu. Lepšia izolácia a taktiež lepšie odvetrávanie a ventilácia. Nevýhodou lacnej zimnej obuvi je fakt, že síce zahreje, no noha vôbec nedýcha, potí sa a vzhľadom na to, že sa potí v nepríjemných a lacných materiáloch, tak prenikajú do tela rôzne chemikálie.

Najlepšia zimná pracovná obuv

Svetovo najkvalitnejšie zimné pracovné topánky pochádzajú zo Škandinávie. Dlhá a suchá zima prinútila Severanov k vývoju a výrobe takých topánok, čo skutočne niečo vydržia. Prezrite si napr. ponuku fínskej pracovnej obuvi Jalas, ktorá už viac ako 100 rokov vyrába kvalitnú pracovnú obuv, nielen do zimy.

Zaujímavé sú aj gumáky Dunlop, ktoré ponúkajú zateplené gumáky do -15°C alebo kolekcia Dunlop Purofort, kde sa nachádzajú gumáky z prémiového materiálu Purofort. Vďaka nemu odolávajú gumáky až do -50°C.

Čítané: 257 x