Kozmetické výrobky, ktoré by nemali chýbať v kúpeľni žiadnej ženy

Datum: 20.12.2021

Zima ja ako stvorená na to, aby ste si napustili vaňu, zapálili sviečky a relaxovali v teplej vode. Kúpeľ vám okrem atmosféry spríjemnia rôzne kozmetické prípravky, ktoré sa dajú použiť priamo počas kúpania.

Kozmetické výrobky, ktoré by nemali chýbať v kúpeľni žiadnej ženy

V minulosti išlo predovšetkým o soli do kúpeľa, ale dnes si môžete vybrať aj z iných konzistencií. Veľkou konkurenciou pre soľ sú kúpeľové oleje.

Oleje do kúpeľa upokoja a zregenerujú

Kúpeľové oleje sú skvelou možnosťou, ako sa zregenerovať ešte počas umývania. Ak máte na výber, dajte prednosť prírodným produktom alebo prípravkom, ktoré obsahujú čo najviac prírodných zložiek. Každá lepšia drogéria má v ponuke rôzne oleje s vôňami od výmyslu sveta. Skvelé na olejoch je, že okrem ošetrenia pokožky dosiahnete tiež upokojenie mysle. Veď účinky aromaterapie sú známe už tisícročia a vône sa využívajú ako podporná liečba mnohých ochorení.

  • Špeciálne oleje prospievajú dýchaniu, podporujú prekrvenie pokožky, odstránia bolesti hlavy alebo uvoľnia svaly.

Oleje do kúpeľa odporúčame využívať tiež ľuďom, ktorí trpia nespavosťou. Napríklad výťažok z levandule pred spaním podporí proces usínania. Oleje prinesú osvieženie telu a upokoja psychiku po náročnom dni. Oproti klasickej soli majú oleje výhodu v tom, že nemusíte čakať, než sa rozpustia. Ihneď po nakvapkaní do vane sa môžete ponoriť do vody a užívať si účinok oleja. Oleje do kúpeľa bývajú dokonca penivé, takže budete mať v kúpeli pocit bublinkovej masáže. V prípade, že máte doma masážnu vaňu, niektoré typy olejov je možné využiť aj v takejto vani. Pozor však na veľmi mastné prípravky, ktoré by mohli zaniesť trysky a horšie sa čistia. Oleje do kúpeľa sú kozmetika, ktorá by naozaj nemala chýbať medzi kozmetickými prípravkami žiadnej ženy.

Kúpeľové soli pre absolútny relax

Nie každému vyhovuje mastnejšia konzistencia olejov, a preto veľa ľudí dáva prednosť klasickej soli do kúpeľa. Účinky soli do kúpeľa môžeme pokojne porovnať s olejmi. Jediným rozdielom je, že budete musieť chvíľu počkať, než sa soľ vo vani rozpustí. Následne si môžete užívať absolútny relax. Naopak niektoré typy solí sa nerozpustia úplne, aby plnili aj funkciu telového pílingu. Výber kvalitných solí do kúpeľa nájdete na stránkach internetovej drogérie Bugy. Soli do kúpeľa sa zväčša predávajú vo veľkých baleniach a do vane vám stačí nasypať malé množstvo. Vďaka tomu vám soľ vydrží naozaj dlho. Veľa ľudí dokonca tvrdí, že soľ rozvonia kúpeľňu oveľa silnejšie a na dlhšiu dobu ako olej.

  • Väčšina solí do kúpeľa obsahuje rôzne minerálne látky. Tieto látky zlepšujú hydratáciu pokožky, regenerujú kožu a pôsobia tiež protizápalovo.

Niektoré zo solí bývajú obohatené rôznymi bylinkami alebo sa v nich nachádzajú vysušené lístky kvetín. Kúpeľ v takomto prevedení je relaxom nielen pre telo, ale aj pre oči a myseľ. Špeciálne edície s lupeňmi ruží sú ako stvorené na romantické chvíle vo dvojici.

 

Čítané: 251 x