5 faktov o oprave preliačin pomocou PDR metódy

Datum: 09.02.2023

Preliačina alebo viac preliačin na karosérii auta vznikajú ako dôsledok rôznych nehôd. Niekedy ide o drobné ťuknutie pri parkovaní, inokedy sú na vine vandali, ktorí sa zabávajú pri ničení áut.

5 faktov o oprave preliačin pomocou PDR metódy

Veľké množstvo preliačin sa na karosérii vytvorí po krupobití. Preliačiny nevyzerajú pekne a majiteľov vozidla vytáčajú do nepríčetnosti. Nemusíte sa voziť v aute s preliačinou. Odovzdajte automobil do rúk profesionálov a nechajte preliačiny opraviť PDR metódou.

1. PDR metóda na preliačiny po krupobití i vandalizme

Oprava karosérie PDR metódou sa dá zrealizovať na autách poškodených krupobitím i vandalmi. Nezáleží, ako preliačiny vznikli, vždy je možná ich oprava šetrnou PDR metódou. Dokonca aj viac preliačin vedľa seba nie je pre profesionálov žiadny problém. Nevozte sa v poškodenom aute a rýchlo zavezte vozidlo do servisu.

2. PDR metóda preplácaná poisťovňami

Kvôli šetrnosti k laku vozidla a nízkej cene je vyťahovanie preliačin pomocou PDR metódy preferovaná oprava u poisťovní. Ak máte PZP s pripoistením voči živelným pohromám alebo vandalom, poisťovňa opravu preplatí. Nárok na preplatenie opravy majú tiež motoristi, ktorí si platia havarijné poistenie. V niektorých prípadoch sa musíte na zaplatení opravy spolupodieľať, ale vždy vás oprava vyjde menej ako bez poistenia.

3. PDR metóda je šetrná a nepoškodí pôvodný lak

Počas opráv inou ako PDR metódou je nutné poškodenú farbu nad preliačinou prelakovať. Prelakovanie so sebou vždy nesie riziko, že sa farba bude oddeľovať. Vozidlo stráca hodnotu a fľak priam bije do očí. PDR metóda je maximálne šetrná ku karosérii i laku. Sada na opravu preliačin vytiahne poškodenú časť plechu smerom hore. Opravené miesto bude ako v pôvodnom stave.

4. PDR metóda je rýchla

Všetky návštevy servisu vyvolávajú u motoristov strach. V prvom rade strach z toho, koľko ich bude návšteva stáť. Strach vyvoláva tiež dĺžka opravy. Pre niekoho je auto jediným spôsobom, ako sa dostať do práce alebo ako zaviesť deti do školy. PDR oprava je bleskovo rýchla. Menšie poškodenia je možné opraviť na počkanie. Pri poškodeniach väčšieho rozsahu si na vozidlo počkáte maximálne 3 dni.

5. PDR metóda sa nedá použiť vždy

Bohužiaľ ani PDR opravy nie sú všemocné. Niektoré typy preliačin sa vyťahovaním nedajú opraviť. Ide napríklad o poškodenie, kedy je viditeľné puknutie laku. Opraviť nie je možné ani preliačiny ohraničené ostrými hranami. Vždy sa informujte vopred či je preliačina na vašom aute vhodná na opravu pomocou PDR metódy.

 

 

 

Čítané: 58 x