PDR ako inovatívny spôsob opravy preliačin

Datum: 22.10.2023

Nepriateľom číslo jedna v oblasti vzhľadu vozidla sú preliačiny. Malé, niekedy priam nenápadné poškodenia sa zjavia po dopade slnečných lúčov a zrazu sa stanú v očiach motoristu obrovské.

PDR ako inovatívny spôsob opravy preliačin

Preliačiny vznikajú z rôznych príčin, no vždy spôsobia vrásky na čele šoférov. Našťastie pre nich je oprava preliačin cenovo dostupná i šetrná vďaka metóde PDR.

Keď sa zjaví preliačina na karosérii, nezúfajte

Preliačiny môžu vzniknúť z mnohých rôznych príčin. Medzi najčastejšie patrí nešetrné otváranie dverí na parkovisku a úder do druhého vozidla, druhou najčastejšou príčinou je krupobitie a iné prírodné javy. Veľmi nepríjemné je, keď ráno zistíte, že vandalizmus na aute zanechal stopy vo forme preliačin. Nenávidené preliačiny sú vizuálne rušivé a môžu výrazne ovplyvniť celkový estetický dojem vozidla. Okrem toho je možné, že bez opravy sa prehĺbia a budú viesť ku korózii karosérie.

Informujte sa o možnosti PDR opravy

Pred tým, ako oslovíte autoklampiara, overte si či je možné preliačiny opraviť PDR metódou. Opravy preliačin PDR metódou nie sú síce možné za každých okolností, ale väčšina poškodení vo forme preliačin sa dá opraviť PDR. Ide o opravu, ktorá sa vyznačuje minimálnymi nákladmi, malou časovou náročnosťou a maximálnymi výsledkami. Kontaktujte servis, kde PDR metódu realizujú a nechajte stav vášho vozidla zanalyzovať odborníkmi. Ak usúdia, že preliačiny je možné opraviť PDR, vyhrali ste bonus vo forme auta ako pred poškodením. Opravy preliačin za pomoci PDR totiž nedokáže detegovať ani prístroj a už vôbec nie ľudské oko.

PDR závisí od šikovných ručičiek majstrov

Pri PDR opravách sa využívajú špeciálne nástroje, ale výsledok závisí hlavne od šikovných ručičiek majstrov. Tí sa dostanú vďaka nástrojom do ťažko prístupných miest pod karosériou a preliačinu vytlačia smerom von. Tento proces vyžaduje zručnosť, precíznosť a skúsenosti, aby sa dosiahol čo najlepší výsledok bez poškodenia pôvodného laku. Ak sa nedá k preliačine dostať, poškodenie sa vyťahujem s pomocou špeciálneho lepu. V oboch prípadoch dostanete späť vozidlo v dokonalom stave.

Výhody PDR opravy preliačin

Výhody PDR metódy sú nepopierateľné. Okrem toho, že táto metóda šetrí čas a peniaze, je tiež šetrná k životnému prostrediu, pretože minimalizuje množstvo odpadu generovaného pri tradičných opravách s použitím gitu alebo lakov. Zachovanie pôvodného laku znamená, že hodnota vášho vozidla sa nezníži. S rastúcim dopytom po bezchybnom vzhľade vozidiel sa inovatívna PDR technika  stáva nevyhnutným nástrojom pre každého majiteľa vozidla, ktorý túži po rýchlej a efektívnej oprave bez zbytočných nákladov a stresu.

 

Čítané: 78 x