ATV a úžitkové štvorkolky sa v zime premenia na odhŕňače snehu. A nielen to!

Datum: 09.12.2021

Pracovné štvorkolky si kupujú majitelia fariem, aby im pomáhali pri poľnohospodárskych prácach. Čoraz častejšie ich vidíte aj v rukách horských záchranárov alebo na nich jazdia technickí pracovníci, ktorí s ich pomocou upravujú zimné chodníky a vozovky.

ATV a úžitkové štvorkolky sa v zime premenia na odhŕňače snehu.

Pracovné štvorkolky sa dokážu zmeniť na desiatky strojov pomáhajúcich v lete aj v zime.

Ktorú štvorkolku si vybrať na ťažkú prácu

Každého obdivovateľa silných strojov na prvý pohľad zaujmú hlavne športové štvorkolky tzv. quads, ktoré sú určené na zábavu, na ostrú jazdu, skákanie a driftovanie.

QUAD: Tieto štvorkolky majú pohon na zadných kolesách hnaných reťazou. Prioritne slúžia na zábavu, jazdu po vlnitom teréne, driftovanie v bahne alebo na vystrájanie po klasických cestách. Ak hľadáte pomocníka na farmu či výkonný, všestranný stroj, budete musieť investovať do iného typu štvorkolky. Možností máte viac.

ATV:  Hybridom medzi športovou a úžitkovou štvorkolkou je tzv. ATV štvorkolka. Tento model má pohon na dvoch alebo štyroch kolesách, reťaz vymenil kardan a dokážete sa s ňou zabaviť i spraviť ľahšie práce na farme.

ÚŽITKOVÁ ŠTVORKOLKA: Najviac multifunkčným strojom, ktorý vám pomôže pri práci, je úžitková štvorkolka. Úžitková štvorkolka je na prvý pohľad iná ako jej predchodcovia. Je viac robustná, vyššia a disponuje ochrannými štítmi. V prednej časti má táto štvorkolka zariadenie, na ktoré sa dajú upevniť rôzne nielen poľnohospodárske nástroje.

NÁKLADNÁ ŠTVORKOLKA: Posledným typom medzi štvorkolkami sú nákladné modely. Tieto štvorkolky majú v zadnej časti korbu, ktorá sa dá sklopiť. Sú určené hlavne na prevážanie nákladu a od ostatných modelov sa líšia volantom namiesto riadidiel a krytou kabínou pre jazdca so spolujazdcom.

Úžitkovú štvorkolku dokážete zmeniť na snežný skúter

Veľkou výhodou úžitkovej štvorkolky je možnosť s ňou jazdiť po blate, štrku i po snehu. Jednoducho vymeníte kolesá za snehové tzv. kanadské pásy a užijete si s ňou jazdu, akú umožňujú snežné skútre Lynx. ATV a úžitkové štvorkolky sa dajú v týchto dňoch využiť naozaj naplno. Stačí, aby ste do ich prednej časti namontovali radlicu a do zadnej nádobu s posypovým materiálom. Týmto spôsobom rýchlo odhrniete všetky cesty v okolí. Obrovské odhŕňače sú v niektorých oblastiach neefektívne, ale so štvorkolkou sa dostanete aj do užších uličiek. Radlice vyrábané pre štvorkolky sú veľmi odolné a k stroju sú pevne pripevnené. Takýmto spôsobom upravené štvorkolky sa hodia na čistenie ciest v meste, parkoch či pred vašou garážou. Vďaka navijaku dokážu pomôcť aj iným spôsobom, a to pri vyťahovaní zapadnutých vozidiel. Pozor však na to, že je nutné štvorkolku kvôli jej nižšej váhe upevniť k stromu a následne navijak spustiť. Navijak si poradí s vyťahovaním vozidiel do jednej tony.

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/snowplow-removing-snow-on-street-after-781339798

Čítané: 167 x